SV Ried - Admira Wacker Moedling 0-0. Liga austriacka - 30. kolejka Bundesligi

W starciu 30. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 11 maja, drużyna Ried zremisowała z Admirą Wacker Moedling 0-0. Pojedynek odbył się na josko ARENA w Ried Im Innkreisie.

30. kolejka Austria - Bundesliga
2021-05-11 18:30 | Stadion: josko ARENA | Arbiter: Julian Weinberger
SV Ried
Admira Wacker Moedling
0
0

Jedenastka Ried bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Zespół Ried wygrał aż 10 razy, zremisował 12, a przegrał tylko pięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 24. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ried i jedną drużynie przeciwnej.

Na murawie, jak to często zdarzało się Ried w tym sezonie, pojawił się Constantin Reiner, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Kennedy'ego Boatenga. W 67. minucie Christian Gartner został zastąpiony przez Stephena Auera.

Trener Admiry Wacker Moedling postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Marca Kadleca i na pole gry wprowadził napastnika Maximiliana Breuniga, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy Admiry Wacker Moedling: Marcus Maier, Erwin Hoffer, a na ich miejsce weszli Luca Kronberger, Andrew Wooten.

Luca Kronberger82′
30′ 46′ Kennedy Kofi Boateng
Roman Kerschbaum
39′ Ante Bajic
Matthias Ostrzolek
46′ Constantin Reiner
Erwin Hoffer82′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół Admiry Wacker Moedling w drugiej połowie wymienił czterech graczy.