Sturm Graz - Wolfsberger Athletik Club 0-1 (0-0). Liga austriacka - 26. kolejka Bundesligi

21 kwietnia na Merkur Arena odbył się pojedynek 26. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Sturmu Graz i Wolfsberger. Starcie zakończyło się zwycięstwem Wolfsberger 1-0.

M. Liendl 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 mecze zespół Wolfsberger wygrał 15 razy i zanotował tyle samo porażek oraz cztery remisy.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Guramowi Giorbelidzemu z Wolfsberger. Była to 42. minuta starcia.

W 51. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Mariowi Leitgebowi, zawodnikowi gości. W 63. minucie Dejan Joveljić zastąpił Daria Vizingera.

A kibice Sturmu Graz nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bekima Balaja. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 19 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Kevin Friesenbichler. W 64. minucie w zespole Sturmu Graz doszło do zmiany. Ivan Ljubic wszedł za Otara Kiteishvilego. Niedługo później trener Wolfsberger postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Christophera Wernitzniga. Na boisko wszedł Kai Stratznig, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 80. minucie Jakob Jantscher został zmieniony przez Dardana Shabanhaxhaja, a za Andreasa Kuena wszedł na boisko Philipp Huspek, co miało wzmocnić drużynę Sturmu Graz. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thorstena Röchera na Cheikhou Dienga oraz Matthäusa Tafernera na Adisa Jasica. W 89. minucie arbiter wyrzucił z boiska Niklasa Geyrhofera ze Sturmu Graz.

Pod koniec meczu jedynego gola z karnego strzelił Michael Liendl dla zespołu Wolfsberger. Bramka padła w tej samej minucie. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Michael Novak
89′ Niklas Geyrhofer
Matthäus Taferner84′
86′ Andreas Kuen
Christopher Wernitznig76′
Jon Gorenc Stankovič
Mario Leitgeb51′
64′ Otar Kiteishvili
Michael Liendl  90′ (k.)
64′ Kevin Friesenbichler
Thorsten Röcher84′
80′ Jakob Jantscher
Jonathan Scherzer
86′ Philipp Huspek
Adis Jasic84′
64′ Ivan Ljubic
Kai Lukas Stratznig76′
80′ Dardan Shabanhaxhaj
Cheikhou Dieng84′
64′ Bekim Balaj
Dario Vizinger63′

Drużyna Wolfsberger zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter przyznał jedną czerwoną kartkę zawodnikom Sturmu Graz, a piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.