Sturm Graz - SV Ried 1-0 (1-0). Liga austriacka - 11. kolejka Bundesligi

17 października na Merkur Arena odbył się pojedynek 11. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Sturmu Graz i Ried. Mecz zakończył się zwycięstwem Sturmu Graz 1-0. Na stadionie stawiło się 8 699 widzów.

11. kolejka Austria - Bundesliga
2021-10-17 17:00 | Stadion: Merkur Arena | Widzów: 8699 | Arbiter: Christopher Jäger
Sturm Graz
SV Ried
1
0
J. Jantscher 32'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 81 razy. Drużyna Sturmu Graz wygrała aż 50 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko 17.

Od pierwszych minut drużyna Sturmu Graz zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Ried była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Jakob Jantscher dla jedenastki Sturmu Graz. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kelvin Kwarteng.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jusufowi Gazibegoviciowi z drużyny gospodarzy. Była to 44. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sturmu Graz.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Constantinowi Reinerowi, zawodnikowi Ried. W 64. minucie za Nikolę Stosica wszedł Ante Bajic.

Chwilę później trener Sturmu Graz postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Ivan Ljubic, a murawę opuścił Dogbole Niangbo. W tej samej minucie w jedenastce Sturmu Graz doszło do zmiany. Lukas Jäger wszedł za Jusufa Gazibegovicia. A kibice Ried nie mogli już doczekać się wprowadzenia Murata Şatina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Julian Wießmeier.

W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Niklasa Geyrhofera ze Sturmu Graz, a w szóstej minucie doliczonego czasu pojedynku Ante Bajica z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Samuel Sahin-Radlinger
44′ 66′ Jusuf Gazibegović
Nikola Stosic64′
84′ Stefan Hierländer
Marcel Ziegl
76′ Alexander Prass
Daniel Offenbacher
Jon Gorenc Stankovič
Julian Wießmeier70′
66′ Dogbole Franck Anderson Niangbo
Stefan Nutz
Kelvin Kwarteng Yeboah
Seifedin Chabbi
 32′ 76′ Jakob Jantscher
Philipp Pomer
Tobias Schützenauer
Christoph Haas
84′ 85′ Niklas Geyrhofer
Milos Jovicic
66′ Lukas Jäger
Luca Emanuel Meisl
76′ Andreas Kuen
Felix Seiwald
Christoph Lang
Ante Bajic64′ 90′
66′ Ivan Ljubic
Leo Mikić90′
76′ Manprit Sarkaria
Murat Şatin70′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna Sturmu Graz w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.