Sturm Graz - FC Salzburg 2-1 (2-0). Liga austriacka - 19. kolejka Bundesligi

W spotkaniu 19. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 28 lutego, drużyna Sturmu Graz wygrała z Salzburgiem 2-1 (2-0). Mecz odbył się na Wörthersee Stadion w Kotlinie Klagenfurckiej.

P. Daka 78'

Był to pojedynek na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się czwarta i pierwsza drużyna Bundesligi.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 108 pojedynków zespół Salzburga wygrał 51 razy i zanotował 27 porażek oraz 30 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sturmu Graz w dziewiątej minucie spotkania, gdy Lukas Jäger zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Stefan Hierländer.

W 14. minucie kartkę dostał Albert Vallci, piłkarz Salzburga.

Drużyna Salzburga ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Sturmu Graz, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ivan Ljubic. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Amadou Dante.

W 37. minucie Karim-David Adeyemi został zmieniony przez Patsona Dakę. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Kelvin Kwarteng z drużyny Sturmu Graz. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Salzburga rozpoczął w zmienionym składzie, za Lukę Sučić, Alberta Vallciego weszli Enock Mwepu, Andreas Ulmer. Trener Sturmu Graz postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Bekim Balaj, a murawę opuścił Jakob Jantscher.

W 69. minucie boisko opuścili zawodnicy Sturmu Graz: Jon Gorenc, Dardan Shabanhaxhaj, a na ich miejsce weszli Andreas Kuen, Kelvin Kwarteng. W tej samej minucie trener Salzburga postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Antoine'a Bernède'a. Na boisko wszedł Zlatko Junuzović, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w jedenastce Salzburga doszło do zmiany. Maurits Kjærgaard wszedł za Brendena Aaronsona. W 78. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Patson Daka. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie.

W 86. minucie w drużynie Sturmu Graz doszło do zmiany. Jusuf Gazibegović wszedł za Ivana Ljubica. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Nicolas Seiwald z Salzburga. Była to 90. minuta starcia. Zespołowi Salzburga zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Sturmu Graz.

Antoine Joseph Emmanuel Bernède69′
69′ Andreas Kuen
Brenden Russell Aaronson69′
 9′ Lukas Jäger
Luka Sučić46′
 22′ 86′ Ivan Ljubic
Nicolas Seiwald90′
41′ 69′ Kelvin Kwarteng Yeboah
Karim-David Adeyemi37′
55′ Jakob Jantscher
Mërgim Berisha
Luka Marić
Nico Mantl
86′ Jusuf Gazibegović
Amar Dedić
Niklas Geyrhofer
Andreas Ulmer46′
69′ Jon Gorenc Stankovič
Zlatko Junuzović69′
69′ Dardan Shabanhaxhaj
Maurits Kjærgaard69′
55′ Bekim Balaj
Enock Mwepu46′
Kevin Friesenbichler
Patson Daka37′  78′ (k.)

Przewaga drużyny Salzburga w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Sturmu Graz, a piłkarzom Salzburga pokazał dwie.

Jedenastka Sturmu Graz w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Salzburga dokonał pięciu zmian.