Sturm Graz - FC Salzburg 1-3 (1-0). Liga austriacka - 1. kolejka Bundesligi

23 lipca na Merkur Arena odbyło się starcie 1. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Sturmu Graz i Salzburga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Salzburga 3-1. Na stadionie zasiadło 13 088 widzów.

1. kolejka Austria - Bundesliga
2021-07-23 20:30 | Stadion: Merkur Arena | Widzów: 13088 | Arbiter: Walter Altmann
R. Kristensen 76'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 111 razy. Zespół Salzburga wygrał aż 53 razy, zremisował 30, a przegrał tylko 28.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 11. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Salzburga Andreas Ulmer.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Nicolásowi Capaldowi z jedenastki gości. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sturmu Graz.

W 64. minucie w zespole Salzburga doszło do zmiany. Luka Sučić wszedł za Nicolása Capalda. W 66. minucie za Andreasa Kuena wszedł Alexander Prass.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Salzburga w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Karim-David Adeyemi. W zdobyciu bramki pomógł Zlatko Junuzović.

W 71. minucie kartką został ukarany Alexander Prass, piłkarz gospodarzy. Chwilę później trener Salzburga postanowił wzmocnić formację obronną i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Andreasa Ulmera. Na boisko wszedł Daouda Guindo, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salzburga w 76. minucie spotkania, gdy Rasmus Nissen zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Karim-David Adeyemi.

W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy Sturmu Graz: Lukas Jäger, Manprit Sarkaria, a na ich miejsce weszli Jusuf Gazibegović, Amadou Dante. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Nicolasowi Seiwaldowi z Salzburga.

W 85. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Karim-David Adeyemi z Salzburga. W 87. minucie Karim-David Adeyemi został zmieniony przez Juniora Adamu, a za Brendena Aaronsona wszedł na boisko Antoine Bernède, co miało wzmocnić drużynę Salzburga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kelvina Kwartenga na Christopha Langa.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Nico Mantl
79′ Jusuf Gazibegović
Rasmus Kristensen Nissen  76′
David Affengruber
Oumar Mickael Solet Bomawoko
Gregory Kwesi Wüthrich
Maximilian Wöber
79′ Amadou Dante
Andreas Ulmer 11′ (samob.) 74′
Stefan Hierländer
Nicolás Capaldo Toboas45′ 64′
66′ Andreas Kuen
Nicolas Seiwald81′
Jon Gorenc Stankovič
Brenden Russell Aaronson87′
Otar Kiteishvili
Zlatko Junuzović
90′ Kelvin Kwarteng Yeboah
Daouda Guindo74′
79′ Lukas Jäger
Jérôme Junior Onguéné
90′ Christoph Lang
Antoine Joseph Emmanuel Bernède87′
Ivan Ljubic
Mohamed Camara
66′ 71′ Alexander Prass
Luka Sučić64′
79′ Manprit Sarkaria
Junior Chukwubuike Adamu87′

Jedenastka Salzburga była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze Sturmu Graz obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.