Sturm Graz - FC Salzburg 1-3 (0-1). Liga austriacka - 29. kolejka Bundesligi

9 maja na Merkur Arena odbył się pojedynek 29. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Sturmu Graz i Salzburga. Starcie zakończyło się zwycięstwem Salzburga 3-1.

Z. Junuzović 83'

Zespół Salzburga bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 110 spotkań drużyna Salzburga wygrała 52 razy i zanotowała 28 porażek oraz 30 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salzburga w 20. minucie spotkania, gdy Brenden Aaronson strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Mërgim Berisha.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Salzburga.

W 46. minucie kartkę dostał Jon Gorenc z jedenastki gospodarzy. Drugą połowę zespół Sturmu Graz rozpoczął w zmienionym składzie, za Andreasa Kuena wszedł Stefan Hierländer.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 56. minucie Otar Kiteishvili wyrównał wynik meczu. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Jusuf Gazibegović.

Po chwili trener Salzburga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Nicolas Seiwald, a murawę opuścił Antoine Bernède. W tej samej minucie Patson Daka został zmieniony przez Karima-Davida Adeyemiego. Po chwili trener Sturmu Graz postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Otara Kiteishvilego. Na boisko wszedł Lukas Jäger, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w jedenastce Sturmu Graz doszło do zmiany. Gregory Wüthrich wszedł za Niklasa Geyrhofera.

Trzeba było trochę poczekać, aby Brenden Aaronson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salzburga, zdobywając kolejną bramkę w 78. minucie starcia. Bramka padła po podaniu André Ramalha.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Salzburga doszło do zmiany. Noah Okafor wszedł za Mërgima Berishę.

Zespół Sturmu Graz ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 83. minucie wynik ustalił Zlatko Junuzović.

Między 84. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sturmu Graz: Jakob Jantscher, Kelvin Kwarteng, na ich miejsce weszli: Philipp Huspek, Bekim Balaj. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Zlatka Junuzovicia, Brendena Aaronsona zajęli: Bernardo, Luka Sučić. W doliczonej szóstej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Karimowi-Davidowi Adeyemiemu, piłkarzowi Salzburga. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Rasmus Kristensen Nissen
74′ Niklas Geyrhofer
André Ramalho Silva
David Nemeth
Maximilian Wöber
Amadou Dante
Andreas Ulmer
 56′ 74′ Otar Kiteishvili
Antoine Joseph Emmanuel Bernède65′
46′ Andreas Kuen
Enock Mwepu
46′ Jon Gorenc Stankovič
Brenden Russell Aaronson  20′, 78′ 84′
Ivan Ljubic
Zlatko Junuzović  83′ 84′
85′ Kelvin Kwarteng Yeboah
Patson Daka65′
85′ Jakob Jantscher
Mërgim Berisha79′
Tobias Schützenauer
Nico Mantl
74′ Gregory Kwesi Wüthrich
Bernardo Fernandes da Silva Junior84′
46′ Stefan Hierländer
Oumar Mickael Solet Bomawoko
85′ Philipp Huspek
Nicolas Seiwald65′
74′ Lukas Jäger
Luka Sučić84′
85′ Bekim Balaj
Karim-David Adeyemi65′ 90′
Kevin Friesenbichler
Noah Arinzechukwu Okafor79′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.