Sturm Graz - Admira Wacker Moedling 1-1 (1-1). Liga austriacka - 17. kolejka Bundesligi

4 grudnia na Merkur Arena odbył się mecz 17. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Sturmu Graz i Admiry Wacker Moedling. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

W. Vorsager 38'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół Sturmu Graz wygrał aż 17 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko 11.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gregory'ego Wüthricha ze Sturmu Graz, a w dziewiątej minucie Josepha Gandę z drużyny przeciwnej.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Jakob Jantscher wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sturmu Graz, zdobywając bramkę w 13. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alexander Prass.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie bramkę wyrównującą zdobył Wilhelm Vorsager. Asystę przy golu zanotował Suliman-Marlon Mustapha.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Nikowi Datkoviciowi, piłkarzowi Admiry Wacker Moedling. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę jedenastka Admiry Wacker Moedling wyszła w zmienionym składzie, za Thomasa Ebnera wszedł Luca Kronberger. W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Lukasowi Jägerowi z drużyny gospodarzy.

Po chwili trener Sturmu Graz postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Andreas Kuen, a murawę opuścił Dogbole Niangbo. W 69. minucie Joseph Ganda został zastąpiony przez Patricka. W 73. minucie sędzia przyznał kartkę Luce Kronbergerowi z Admiry Wacker Moedling.

Andreas Leitner
59′ Lukas Jäger
Stephan Zwierschitz
David Affengruber
Niko Datković45′
7′ Gregory Kwesi Wüthrich
Roman Kerschbaum
67′ Dogbole Franck Anderson Niangbo
Lukas Malicsek
Kelvin Kwarteng Yeboah
Joseph Ganda9′ 69′
 13′ Jakob Jantscher
Matthias Ostrzolek
67′ Andreas Kuen
Luca Kronberger46′ 73′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Sturmu Graz, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Zespół Sturmu Graz w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.