Sportvereinigung Ried von 1912 - Sportklub Puntigamer Sturm Graz 1-1 (0-1). Liga - 3. kolejka

6 sierpnia na Keine Sorgen Arena w Ried im Innkreisie odbył się pojedynek 3. kolejki ADMIRAL Bundesliga pomiędzy drużynami SV Guntamatic Ried i Sturmu Graz. Mecz zakończył się remisem 1-1.

6 sierpnia  na Keine Sorgen Arena w Ried im Innkreisie odbył się pojedynek  3. kolejki  ADMIRAL Bundesliga pomiędzy drużynami SV Guntamatic Ried  i Sturmu Graz. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Drużyna Sturmu Graz wygrała aż 13 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Asystę zaliczył Vesel Demaku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sturmu Graz w 11. minucie spotkania, gdy Christoph Lang zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sturmu Graz.

Drugą połowę zespół Sturmu Graz rozpoczął w zmienionym składzie, za Jona Gorenca-Stankovicia, Manprita Sarkarię weszli Gregory Wüthrich, Rasmus Højlund. W 56. minucie żółtymi kartkami zostali ukarani Leo Mikić z SV Guntamatic Ried oraz Vesel Demaku z drużyny Sturmu Graz.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Leo Mikić, osłabiając zespół SV Guntamatic Ried. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 56. minucie. W 63. minucie żółtą kartkę obejrzał David Affengruber z drużyny Sturmu Graz. W 64. minucie Alexander Prass został zmieniony przez Tomiego Horvata.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Marcel Ziegl, zawodnik SV Guntamatic Ried. Trener SV Guntamatic Ried postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Juliana Wiessmeiera i na pole gry wprowadził napastnika Seifedina Chabbiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 71. minucie w zespole Sturmu Graz doszło do zmiany. Stefan Hierlander wszedł za Davida Affengrubera. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił z rzutu karnego Christoph Monschein.

W 78. minucie Christoph Lang został zmieniony przez Emanuela Emeghę, co miało wzmocnić drużynę Sturmu Graz. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christopha Monscheina na Josefa Weberbauera. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zespół Sturmu Graz zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze SV Guntamatic Ried otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna SV Guntamatic Ried w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Sturmu Graz w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.