Sportklub Puntigamer Sturm Graz - Cashpoint Sportclub Rheindorf Altach 4-0 (1-0). Liga - 4. kolejka

13 sierpnia na Merkur Arena odbyło się spotkanie 4. kolejki ADMIRAL Bundesliga pomiędzy drużynami Sturmu Graz i Rheindorfu Altach. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sturmu Graz 4-0.

13 sierpnia  na Merkur Arena odbyło się spotkanie  4. kolejki  ADMIRAL Bundesliga pomiędzy drużynami Sturmu Graz  i Rheindorfu Altach. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sturmu Graz 4-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Drużyna Sturmu Graz wygrała aż 16 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Asystę zaliczył Alexander Prass.

Rasmus Højlund wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sturmu Graz, zdobywając bramkę w 15. minucie meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sturmu Graz.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stefana Hauduma, piłkarza Rheindorfu Altach. W 56. minucie Johannes Tartarotti został zastąpiony przez Alexisa Tibidiego.

W tej samej minucie w zespole Rheindorfu Altach doszło do zmiany. Jan Jurcec wszedł za Emanuela Schreinera. Między 60. a 66. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sturmu Graz i jedną drużynie przeciwnej. Dominik Reiter z Rheindorfu Altach w 67. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 66. minucie.

Drużyna Rheindorfu Altach ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Sturmu Graz, strzelając kolejnego gola. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Emanuel Emegha.

W 73. minucie Lukas Gugganig został zmieniony przez Forsona Amankwaha, co miało wzmocnić drużynę Rheindorfu Altach. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Hierlandera na Moritza Welsa. W tej samej minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Janowi Zwischenbruggerowi z zespołu Rheindorfu Altach.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sturmu Graz w 78. minucie spotkania, gdy Moritz Wels zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Rasmus Højlund.

W 82. minucie żółtą kartkę dostał Jusuf Gazibegović, piłkarz Sturmu Graz. W 83. minucie Manuel Thurnwald został zmieniony przez Csabę Buktę, a za Stefana Hauduma wszedł na boisko Sebastian Aigner, co miało wzmocnić drużynę Rheindorfu Altach. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rasmusa Højlunda na Christopha Langa. Chwilę później trener Sturmu Graz postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Tomiego Horvata wszedł Alois Oroz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Sturmu Graz utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Sturmu Graz udało się strzelić gola i wygrać.

W 89. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Emanuel Emegha ze Sturmu Graz. W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Atdhe Nuhiu z Rheindorfu Altach.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Rheindorfu Altach, a piłkarzom Sturmu Graz przyznał trzy żółte.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.