Sportclub Austria Lustenau - Turn- und Sportverein Prolactal Hartberg 4-1 (2-1). Liga - 4. kolejka

W starciu 4. kolejki ADMIRAL Bundesliga, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Austrii Lustenau wygrał z Hartberg 4-1 (2-1). Spotkanie odbyło się na UNKNOWN-2840.

W  starciu 4. kolejki  ADMIRAL Bundesliga, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Austrii Lustenau wygrał  z Hartberg  4-1 (2-1). Spotkanie odbyło się na UNKNOWN-2840.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków jedenastka Austrii Lustenau wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Hartberg otworzyli wynik. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania z rzutu karnego bramkę zdobył Dario Tadić.

Zawodnicy Austrii Lustenau w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Bryan Teixeira. Asystę zaliczył Bryan Teixeira.

Niedługo po stracie bramki zespół Austrii Lustenau trafił do bramki rywala. W 44. minucie Anderson dał prowadzenie swojej drużynie.

W 59. minucie kartkę otrzymał Albert Ejupi z jedenastki Hartberg. W tej samej minucie za Fabiana Gmeinera wszedł Lukas Fridrikas.

W tej samej minucie Torben Rhein został zmieniony przez Cema Turkmena, co miało wzmocnić zespół Austrii Lustenau. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alberta Ejupiego na Lukasa Fadingera. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 63. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Renemu Swetemu i Bryanowi Teixeirze.

Jedenastka Hartberg ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Austrii Lustenau, strzelając kolejnego gola. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 3-1 podwyższył Lukas Fridrikas. Przy strzeleniu gola pomógł Anderson.

Od 69 minuty boisko opuścili zawodnicy Austrii Lustenau: Anthony Schmid, Stefano Surdanovic, Hakim Guenouche, na ich miejsce weszli: Michael Cheukoua, Adriel, Tobias Berger. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daria Tadicia, Maria Kropfla, Thomasa Koflera zajęli: Seth Paintsil, Philipp Sturm, Christian Klem. W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Philippa Sturma z Hartberg, a w 76. minucie Lukasa Fridrikasa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Austrii Lustenau w 90. minucie spotkania, gdy Michael Cheukoua zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Bryana Teixeiry.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Zawodnicy Austrii Lustenau obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół Austrii Lustenau w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Hartberg w drugiej połowie dokonała czterech zmian.