SKN Sankt Pölten - TSV Hartberg 2-2 (2-1). Liga austriacka - 11. kolejka Bundesligi

W meczu 11. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 12 grudnia, zespół Sankt Polten zremisował z Hartberg 2-2 (2-1). Pojedynek odbył się na NV ARENA w St. Pölten.

T. Rotter 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Hartberg wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Thomas Rotter z jedenastki gości. Była to 16. minuta starcia.

W tym czasie to piłkarze Sankt Polten otworzyli wynik. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Alexander Schmidt. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Niedługo później Robert Ljubičić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sankt Polten, zdobywając kolejną bramkę w 25. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Peter Pokorný.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 29. minucie bramkę kontaktową zdobył Rajko Rep. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Saschy Horvatha.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Sankt Polten rozpoczęła w zmienionym składzie, za Christopha Halpera wszedł Daniel Luxbacher. W 63. minucie Nicolas Meister został zmieniony przez George'a Daviesa.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Daniel Luxbacher z Sankt Polten. Trener Hartberg postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Juliusa Ertlthalera i na pole gry wprowadził napastnika Seifedina Chabbiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 73. minucie arbiter ukarał kartką Petera Pokornego, piłkarza Sankt Polten.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Sankt Polten doszło do zmiany. Daniel Schütz wszedł za Petera Pokornego. Chwilę później trener Sankt Polten postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Lukas Grozurek, a murawę opuścił Alexander Schmidt. W 78. minucie Andreas Lienhart został zmieniony przez Samsona Tijaniego, co miało wzmocnić zespół Hartberg. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Steinwendera na Manuela Marandę.

W 82. minucie kartką został ukarany Jürgen Heil, zawodnik gości.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Thomas Rotter. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał Sascha Horvath.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Hartberg doszło do zmiany. Emmanuel Igbonekwu wszedł za Saschę Horvatha. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Andreas Lienhart78′
80′ Michael Steinwender
Thomas Rotter  84′ 16′
Ahmet Muhamedbegovic
Felix Luckeneder
Kofi Yeboah Schulz
Manfred Gollner
46′ Christoph Halper
Tobias Kainz
 25′ Robert Ljubičić
Sascha Horvath90′
73′ 76′ Peter Pokorný
Julius Ertlthaler68′
63′ Nicolas Meister
Jürgen Heil82′
 17′ 77′ Alexander Schmidt
Stefan Gölles
80′ Manuel Maranda
Michael Huber
63′ George Kweku Davies
Samson Okikiola Tijani78′
77′ Lukas Grozurek
Abdoul Said Razack Yoda
46′ 68′ Daniel Luxbacher
Seifedin Chabbi68′
76′ Daniel Schütz
Emmanuel Kelvin Igbonekwu90′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna Sankt Polten w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.