SKN Sankt Pölten - TSV Hartberg 0-1 (0-1). Liga austriacka - 32. kolejka Bundesligi

21 maja na NV ARENA w St. Pölten odbył się mecz 32. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Sankt Polten i Hartberg. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hartberg 1-0. Spotkanie obejrzało 827 widzów.

32. kolejka Austria - Bundesliga
2021-05-21 19:00 | Stadion: NV ARENA | Widzów: 827 | Arbiter: Manuel Schüttengruber
SKN Sankt Pölten
TSV Hartberg
0
1
P. Sturm 42'

Zespół Sankt Polten przed meczem zajmował szóstą pozycję w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Hartberg wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Tuż przed końcem pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Philipp Sturm dla drużyny Hartberg. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomagał Marc Schmerböck.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hartberg.

Na murawie, jak to często zdarzało się Hartberg w tym sezonie, pojawił się Thomas Rotter, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Manfreda Gollnera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na drugą połowę drużyna Hartberg wyszła w zmienionym składzie, za Saschę Horvath, Christiana Klema weszli Stefan Rakowitz, Andreas Lienhart.

Jedyną żółtą kartkę w meczu sędzia przyznał Peterowi Pokornemu z zespołu gospodarzy. Była to 53. minuta pojedynku. W 57. minucie Stefan Rakowitz został zastąpiony przez Juliusa Ertlthalera. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Sankt Polten doszło do zmiany. Robert Ljubičić wszedł za Petera Pokornego.

Trener Sankt Polten postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Taylora Bootha i na pole gry wprowadził napastnika Alexandra Schmidta, który w bieżącym sezonie ma na koncie już 13 bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 66. minucie Daniel Drescher został zmieniony przez Ahmeta Muhamedbegovica, a za Christopha Halpera wszedł na boisko Dor Hugi, co miało wzmocnić zespół Sankt Polten. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Philippa Sturma na Matyję Horvata. W 77. minucie czerwoną kartkę obejrzał Abdoul Yoda, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Sankt Polten doszło do zmiany. Brandon Servania wszedł za Kofiego Yeboaha. W drugiej połowie nie padły bramki.

Stefan Gölles
66′ Daniel Drescher
Michael Huber
Reza Asadi
Manfred Gollner46′
Michael Blauensteiner
Christian Klem46′
53′ 60′ Peter Pokorný
Samson Okikiola Tijani
Daniel Luxbacher
Philipp Sturm  42′ 69′
81′ Kofi Yeboah Schulz
Sascha Horvath46′
60′ Taylor Anthony Booth
Abdoul Said Razack Yoda77′
Samuel Tetteh Kotoko
Lukas Ried
66′ Christoph Halper
Marc Andre Schmerböck
Pirmin Franz Strasser
Florian Faist
Manuel Maranda
Andreas Lienhart46′
66′ Ahmet Muhamedbegovic
Thomas Rotter46′
60′ Robert Ljubičić
Julius Ertlthaler57′
81′ Brandon Iván Servania
Matija Horvat69′
66′ Dor Hugi
Stefan Rakowitz46′ 57′
60′ Alexander Schmidt
Dario Tadić

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.