SKN Sankt Pölten - SV Ried 0-0. Liga austriacka - 28. kolejka Bundesligi

W starciu 28. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 27 kwietnia, zespół Sankt Polten zremisował z Ried 0-0. Pojedynek odbył się na NV ARENA w St. Pölten.

28. kolejka Austria - Bundesliga
2021-04-27 18:30 | Stadion: NV ARENA | Arbiter: Chiristian-Petru Ciochirca
SKN Sankt Pölten
SV Ried
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Sankt Polten plącze się na dole tabeli zajmując szóste miejsce, za to zespół Ried zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Już w pierwszych minutach drużyna Sankt Polten próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Danielowi Drescherowi z jedenastki gospodarzy. Była to 33. minuta meczu.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Marcel Ziegl z Ried. Chwilę później trener Sankt Polten postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł George Davies, a murawę opuścił Dor Hugi.

W 62. minucie sędzia pokazał kartkę Alexandrowi Schmidtowi, zawodnikowi Sankt Polten. W 72. minucie Daniel Drescher zastąpił Martina Majnovicsa. A kibice Ried nie mogli już doczekać się wprowadzenia Murata Şatina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Stefan Nutz.

Od 88 minuty boisko opuścili zawodnicy Sankt Polten: Taylor Booth, Daniel Luxbacher, Samuel Tetteh, na ich miejsce weszli: Robert Ljubičić, Daniel Schütz, Christoph Halper. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Markusa Lacknera, Ante Bajica, Michaela Lerchera zajęli: Constantin Reiner, Luca Meisl, Matthias Gragger.

Kennedy Kofi Boateng
33′ 72′ Daniel Drescher
Markus Lackner89′
Ahmet Muhamedbegovic
Julian Wießmeier
Brandon Iván Servania
Marcel Ziegl50′
88′ Samuel Tetteh Kotoko
Ante Bajic90′
88′ Taylor Anthony Booth
Marco Grüll
88′ Daniel Luxbacher
Michael Lercher90′
62′ Alexander Schmidt
Daniel Offenbacher
55′ Dor Hugi
Stefan Nutz74′
Armin Gremsl
Lukas Gütlbauer
72′ Martin Majnovics
Matthias Gragger90′
55′ George Kweku Davies
Luca Emanuel Meisl90′
88′ Christoph Halper
Constantin Reiner89′
88′ Robert Ljubičić
Patrick Möschl
88′ Daniel Schütz
Murat Şatin74′
Marcel Tanzmayr
Filip Borsos

Przewaga zespołu Sankt Polten w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Sankt Polten w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.