SKN Sankt Pölten - SC Rheindorf Altach 3-3 (2-0). Liga austriacka - 30. kolejka Bundesligi

11 maja na NV ARENA w St. Pölten odbyło się starcie 30. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Sankt Polten i Rheindorf. Spotkanie zakończyło się remisem 3-3.

D. Carando 66',72'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Rheindorf zajmowała piątą, natomiast jedenastka Sankt Polten - szóstą pozycję.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Rheindorf wygrała aż 10 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Sankt Polten nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie bramkę zdobył Alexander Schmidt. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Dor Hugi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sankt Polten w ósmej minucie spotkania, gdy Dor Hugi zdobył drugą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Alexandra Schmidta.

W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniela Schütza z Sankt Polten, a w 27. minucie Daniela Madernera z drużyny przeciwnej. W 35. minucie Neven Subotić został zmieniony przez Aljaža Casara. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole Sankt Polten doszło do zmiany. Kofi Yeboah wszedł za George'a Daviesa.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Daniel Drescher z Sankt Polten. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice Rheindorf nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emanuela Schreinera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Nosa Edokpolor. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktową bramkę. Drugą połowę jedenastka Rheindorf rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marca Meilingera wszedł Danilo Carando.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 49. minucie bramkę kontaktową zdobył Daniel Maderner. Przy zdobyciu bramki pomagał Jan Zwischenbrugger.

Piłkarze Sankt Polten szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie Alexander Schmidt ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-1. Asystę przy bramce ponownie zanotował Dor Hugi.

Po chwili trener Sankt Polten postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Daniel Luxbacher, a murawę opuścił Daniel Schütz.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Danilo Carando.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Sankt Polten: Manuelowi Marandzie w 69. i Brandonowi Servani w 71. minucie. W 70. minucie w drużynie Rheindorf doszło do zmiany. Emir Karic wszedł za Manuela Thurnwalda.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Rheindorf przyniosły efekt bramkowy. W 72. minucie Danilo Carando wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Emanuela Schreinera.

W 76. minucie Ahmet Muhamedbegovic został zmieniony przez Rezę Asadi, a za Taylora Bootha wszedł na boisko Robert Ljubičić, co miało wzmocnić zespół Sankt Polten. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Madernera na Daniela Nussbaumera. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej czwartej minucie pojedynku, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Danielowi Luxbacherowi i Danielowi Nussbaumerowi. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-3.

Martin Kobras
69′ Manuel Maranda
Berkay Tolga Dabanlı
76′ Ahmet Muhamedbegovic
Jan Zwischenbrugger
45′ Daniel Drescher
Neven Subotić35′
Peter Pokorný
Samuel Yves Oum Gouet
71′ Brandon Iván Servania
Manuel Thurnwald70′
43′ George Kweku Davies
Marco Meilinger46′
20′ 62′ Daniel Schütz
Manfred Fischer
76′ Taylor Anthony Booth
Nosa Iyobosa Edokpolor46′
 3′, 56′ Alexander Schmidt
Stefan Haudum
 8′ Dor Hugi
Daniel Maderner  49′ 27′ 86′
Armin Gremsl
Tino Casali
43′ Kofi Yeboah Schulz
Emir Karic70′
76′ Reza Asadi
Aljaž Casar35′
Christoph Halper
Emanuel Schreiner46′
76′ Robert Ljubičić
Alain Wiss
62′ 90′ Daniel Luxbacher
Danilo Ezequiel Carando46′  66′, 72′
Marcel Tanzmayr
Daniel Nussbaumer86′ 90′

Przewaga jedenastki Rheindorf w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a w drugiej trzy. Piłkarze Rheindorf obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Rheindorf dokonał pięciu zmian.