SKN Sankt Pölten - Austria Wiedeń 1-2 (1-1). Liga austriacka - 25. kolejka Bundesligi

W pojedynku 25. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 17 kwietnia, drużyna Sankt Polten przegrała z Austrią Wiedeń 1-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na NV ARENA w St. Pölten.

M. Djuricin 65'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 mecze zespół Austrii Wiedeń wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Sankt Polten nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Taylor Booth. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Manuel Maranda.

W 30. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Sankt Polten Alexander Schmidt. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Austria Wiedeń: Marcowi Djuricinowi w 35. i Patrickowi Wimmerowi w 42. minucie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie sędzia ukarał kartką Michaela Madla, piłkarza Austrii Wiedeń. W 62. minucie Daniel Luxbacher został zastąpiony przez Roberta Ljubičicia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Austrii Wiedeń w 65. minucie spotkania, gdy Marco Djuricin strzelił z karnego drugiego gola. Kibice Sankt Polten nie mogli już doczekać się wprowadzenia Samuela Tetteha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Alexander Schmidt.

Między 72. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sankt Polten: Taylor Booth, Brandon Servania, na ich miejsce weszli: Daniel Schütz, Christoph Halper. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michaela Madla, Andreasa Poulsena zajęli: Stephan Zwierschitz, Christoph Monschein. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Daniel Luxbacher z Sankt Polten. Niedługo później trener Austrii Wiedeń postanowił skorzystać ze swojego jokera. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania na plac gry wszedł Agim Zeka, a murawę opuścił Dominik Fitz.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Patrick Pentz
83′ Brandon Iván Servania
Andreas Poulsen85′
 29′ 72′ Taylor Booth
Vesel Demaku
78′ 62′ Daniel Luxbacher
Dominik Fitz90′
Peter Pokorný
Manprit Sarkaria
George Kweku Davies
Eric Martel
30′ (samob.) 72′ Alexander Schmidt
Anouar El Moukhantir
62′ Robert Ljubičić
Muharem Huskovic
72′ Daniel Schütz
Christoph Monschein85′
83′ Christoph Halper
Agim Zeka90′
72′ Samuel Tetteh Kotoko

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Austrii Wiedeń przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Austrii Wiedeń w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.