SK Austria Klagenfurt - Wolfsberger 1-1 (0-1). Liga austriacka - 1. kolejka Bundesligi

W starciu 1. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 25 lipca, drużyna SK Austria Klagenfurt zremisowała z Wolfsberger 1-1 (0-1). Mecz na Wörthersee Stadion w Kotlinie Klagenfurckiej obejrzało 13 217 widzów.

1. kolejka Austria - Bundesliga
2021-07-25 17:00 | Stadion: Wörthersee Stadion | Widzów: 13217 | Arbiter: Christopher Jäger
SK Austria Klagenfurt
Wolfsberger Athletik Club
1
1
M. Pink 90'
M. Liendl 25'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry żółtą kartkę otrzymał Jonathan Scherzer z Wolfsberger.

Tymczasem to zawodnicy Wolfsberger otworzyli wynik. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Michael Liendl.

Po pół godzinie gry sędzia pokazał żółtą kartkę Kosmasowi Gkezosowi, piłkarzowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Wolfsberger.

W 53. minucie Fabian Miesenböck zastąpił Floriana Riedera. Niedługo później trener Wolfsberger postanowił wzmocnić formację obronną i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Dominika Baumgartnera. Na boisko wszedł David Gugganig, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W tej samej minucie w zespole Wolfsberger doszło do zmiany. Eliel Peretz wszedł za Matthäusa Tafernera. W 78. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Maximiliano Moreira osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W 81. minucie Thorsten Röcher został zmieniony przez Taiego Bariba, co miało wzmocnić zespół Wolfsberger. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patricka Greila na Nicolasa Wimmera oraz Herberta Paula na Philippa Hüttera.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Herbertowi Paulowi z drużyny gospodarzy. Była to 89. minuta meczu. Trener SK Austria Klagenfurt postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Turgaya Gemicibaşiego i na pole gry wprowadził napastnika Darija Pecirepa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 71 ataków oddał tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 90. minucie Markus Pink wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zaliczył Nicolas Wimmer.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Manuel Kuttin
89′ 89′ Herbert Paul
Amar Dedić
31′ Kosmas Gkezos
Dominik Baumgartner65′
Thorsten Mahrer
Luka Lochoshvili
78′ Maximiliano Moreira Romero
Jonathan Scherzer17′
Christopher Brian Cvetko
Matthäus Taferner65′
Alex Emilio Timossi Andersson
Thorsten Röcher81′
81′ Patrick Greil
Christopher Wernitznig
53′ Fabian Miesenböck
Kai Lukas Stratznig
89′ Turgay Philipp Gemicibaşi
Michael Liendl  25′ (k.)
 90′ Markus Pink
Dario Vizinger
Lennart Franklin Moser
Alexander Kofler
81′ Nicolas Wimmer
Guram Giorbelidze
89′ Philipp Hütter
David Gugganig65′
Tim Luis Maciejewski
Adis Jasic
Fabio Markelic
Eliel Peretz65′
53′ Florian Rieder
Tai Baribo81′
89′ Darijo Pecirep
Cheikhou Dieng

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Wolfsberger przyznał jedną żółtą.

Zespół SK Austria Klagenfurt w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.