SC Rheindorf Altach - SV Ried 2-1 (0-1). Liga austriacka - 22. kolejka Bundesligi

21 marca na CASHPOINT Arena w Altach odbył się mecz 22. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Rheindorf i Ried. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rheindorf 2-1.

J. Wießmeier 33'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Rheindorf zajmował 10., natomiast jedenastka Ried - 11. pozycję.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Zespół Ried wygrał aż 15 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko sześć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Nosie Edokpolorowi z Rheindorf. Była to 17. minuta spotkania.

Nagle to zawodnicy Ried otworzyli wynik. W 33. minucie bramkę zdobył Julian Wießmeier. Sytuację bramkową stworzył Kennedy Boateng.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Ried.

Na drugą połowę zespół Rheindorf wyszedł w zmienionym składzie, za Samuela Ouma wszedł Emanuel Schreiner.

Piłkarze Rheindorf odpowiedzieli strzeleniem gola. W 58. minucie bramkę wyrównującą zdobył Emanuel Schreiner. Asystę przy golu zaliczył Neven Subotić.

W 70. minucie Marco Meilinger został zmieniony przez Johannesa Tartarottiego. W tej samej minucie w jedenastce Rheindorf doszło do zmiany. Daniel Nussbaumer wszedł za Daniela Madernera. Chwilę później trener Ried postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Marcel Canadi, a murawę opuścił Patrick Schmidt.

A kibice Rheindorf nie mogli już doczekać się wprowadzenia Csabę Buktę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Chinedu Obasi. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola. Między 83. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ried i jedną drużynie przeciwnej. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 86. minucie, w drużynie Ried za Juliana Wießmeiera wszedł Patrick Möschl, a w jedenastce Rheindorf Nosa Edokpolor zmienił Emira Karica.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rheindorf w 90. minucie spotkania, gdy Emanuel Schreiner zdobył z karnego drugą bramkę. W doliczonej drugiej minucie meczu w drużynie Ried doszło do zmiany. Markus Lackner wszedł za Daniela Offenbachera.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Kennedy Kofi Boateng
46′ Samuel Yves Oum Gouet
Michael Lercher
Manuel Thurnwald
Ante Bajic
17′ 86′ Nosa Iyobosa Edokpolor
Marcel Ziegl
Stefan Haudum
Marco Grüll
70′ Marco Meilinger
Daniel Offenbacher90′
70′ Daniel Maderner
Patrick Schmidt73′
79′ Chinedu Ogbuke Obasi
Julian Wießmeier  33′ 86′
Tino Casali
Lukas Gütlbauer
86′ Emir Karic
Manuel Kerhe
46′  58′, 90′ (k.) Emanuel Schreiner
Markus Lackner90′
70′ 83′ Johannes Tartarotti
Marcel Canadi73′ 85′
Alain Wiss
Patrick Möschl86′
79′ Csaba Bukta
Stefan Nutz
70′ Daniel Nussbaumer
Murat Şatin

Zespół Rheindorf był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Ried w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.