SC Rheindorf Altach - SKN Sankt Pölten 0-4 (0-1). Liga austriacka - 10. kolejka Bundesligi

5 grudnia na CASHPOINT Arena w Altach odbył się mecz 10. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Rheindorf i Sankt Polten. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sankt Polten 4-0.

K. Schulz 80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Rheindorf wygrała aż osiem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko pięć.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie Anderson został zastąpiony przez Emanuela Schreinera.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Alexander Schmidt wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sankt Polten , strzelając gola w 16. minucie spotkania. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Dor Hugi.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Nosie Edokpolorowi z drużyny gospodarzy. Była to 25. minuta pojedynku. Kibice Sankt Polten nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicolasa Meistera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić George Davies. Posunięcie trenera było słuszne. Nicolasa Meistera strzelił kolejnego gola w 66. minucie spotkania. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Nosa Edokpolor z Rheindorf i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 25. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sankt Polten.

Zespół Rheindorf ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 49. minucie wynik na 0-2 podwyższył Dor Hugi. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli. Przy zdobyciu bramki asystował Christoph Halper.

W 51. minucie żółtą kartkę obejrzał Jan Zwischenbrugger z Rheindorf. W 56. minucie boisko opuścili piłkarze Rheindorf: Manfred Fischer, Chinedu Obasi, a na ich miejsce weszli Emanuel Schreiner, Mario Stefel.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sankt Polten w 66. minucie spotkania, gdy Nicolas Meister zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Kofiego Schulza.

Między 69. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sankt Polten: Alexander Schmidt, Michael Steinwender, Ahmet Muhamedbegovic, Peter Pokorný, na ich miejsce weszli: Lukas Grozurek, Manuel Maranda, Daniel Drescher, Reza Asadi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Madernera, Daniela Nussbaumera zajęli: Philipp Netzer, Johannes Tartarotti. W 80. minucie żółtą kartką został ukarany Berkay Dabanlı, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sankt Polten w 80. minucie spotkania, gdy Kofi Schulz strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zaliczył Michael Blauensteiner.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-4.

Christoph Riegler
10′ Anderson dos Santos Gomes
Michael Blauensteiner
David Bumberger
Michael Steinwender69′
80′ Berkay Tolga Dabanlı
Ahmet Muhamedbegovic79′
56′ Mario Stefel
Kofi Schulz  80′
Manuel Thurnwald
Christoph Halper
25′ 36′ Nosa Iyobosa Edokpolor
Robert Ljubičić
Samuel Yves Oum Gouet
Peter Pokorný79′
51′ Jan Zwischenbrugger
George Kweku Davies30′
72′ Daniel Maderner
Alexander Schmidt  16′ 69′
72′ Daniel Nussbaumer
Dor Hugi  49′
Jakob Odehnal
Kilian Kretschmer
72′ Philipp Netzer
Daniel Drescher79′
56′ Manfred Fischer
Manuel Maranda69′
10′ 56′ Emanuel Schreiner
Reza Asadi79′
72′ Johannes Tartarotti
Lukas Grozurek69′
Marco Meilinger
Nicolas Meister30′  66′
56′ Chinedu Obasi Ogbuke

Arbiter nie ukarał piłkarzy Sankt Polten żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.