SC Rheindorf Altach - SK Austria Klagenfurt 0-4 (0-1). Liga austriacka - 9. kolejka Bundesligi

W pojedynku 9. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 25 września, zespół Rheindorf skompromitował się ze SK Austria Klagenfurt 0-4 (0-1). Mecz na CASHPOINT Arena w Altach obejrzało 3 845 widzów.

9. kolejka Austria - Bundesliga
2021-09-25 17:00 | Stadion: CASHPOINT Arena | Widzów: 3845 | Arbiter: Dieter Muckenhammer
M. Pink 61',66'

Już w pierwszych minutach jedenastka Rheindorf próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 22. minucie kartkę dostał Herbert Paul z SK Austria Klagenfurt.

W 39. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Rheindorf Pape N'Diaye. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SK Austria Klagenfurt.

Drugą połowę jedenastka Rheindorf rozpoczęła w zmienionym składzie, za Noah Bischofa, Borisa Prokopiča weszli Dominik Reiter, Sandi Križman.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 48. minucie wynik na 0-2 podwyższył Florian Rieder. Asystę zanotował Alex Timossi.

W 60. minucie za Csabę Buktę wszedł Johannes Tartarotti. W tej samej minucie trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy, w drużynie Rheindorf za Berkaya Dabanlı wszedł Samuel Mischitz, a w jedenastce SK Austria Klagenfurt Turgay Gemicibaşi zmienił Philippa Hüttera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SK Austria Klagenfurt w 61. minucie spotkania, gdy Markus Pink strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zanotował Till Schumacher.

W 66. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Markus Pink ze SK Austria Klagenfurt. Przy zdobyciu bramki pomagał Christopher Cvetko.

W 71. minucie Patrick Greil został zmieniony przez Fabia Markelica, co miało wzmocnić zespół SK Austria Klagenfurt. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sandiego Križmana na Emanuela Schreinera. A kibice SK Austria Klagenfurt nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tima Maciejewskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Florian Rieder. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie SK Austria Klagenfurt doszło do zmiany. Gloire Amanda wszedł za Aleksa Timossiego.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-4.

Phillip Menzel
60′ Csaba Bukta
Herbert Paul22′
Jan Zwischenbrugger
Thorsten Mahrer
39′ (samob.) Pape Alioune N'Diaye
Nicolas Wimmer
Nosa Iyobosa Edokpolor
Till Sebastian Schumacher
60′ Berkay Tolga Dabanlı
Christopher Brian Cvetko
Stefan Haudum
Alex Emilio Timossi Andersson86′
46′ Boris Prokopič
Florian Rieder  48′ 86′
Manuel Thurnwald
Turgay Philipp Gemicibaşi60′
46′ Noah Bischof
Ivan Šaravanja
60′ Samuel Mischitz
Philipp Hütter60′
46′ Dominik Reiter
Tim Luis Maciejewski86′
80′ Emanuel Schreiner
Fabio Markelic71′
60′ Johannes Tartarotti
Thomas Roberts
46′ 80′ Sandi Križman
Gloire Amanda86′

Przewaga jedenastki Rheindorf w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom SK Austria Klagenfurt przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół SK Austria Klagenfurt w drugiej połowie wymienił czterech graczy.