SC Rheindorf Altach - FC Salzburg 0-2 (0-0). Liga austriacka - 13. kolejka Bundesligi

24 stycznia na CASHPOINT Arena w Altach odbył się pojedynek 13. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Rheindorf i Salzburga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Salzburga 2-0.

P. Daka 62'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Drużyna Salzburga wygrała aż 23 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut drużyna Salzburga zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Rheindorf była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Manuelowi Thurnwaldowi z drużyny gospodarzy. Była to 36. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Rheindorf postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Mario Stefel, a murawę opuścił Emanuel Schreiner. W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniela Madernera, piłkarza Rheindorf.

W 48. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Rheindorf Jan Zwischenbrugger. W 61. minucie Daniel Maderner zastąpił Chinedu Obasiego.

W tej samej minucie Marco Meilinger został zmieniony przez Csabę Buktę, co miało wzmocnić zespół Rheindorf. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antoine'a Bernède'a na Bernarda. Chwilę później trener Salzburga postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Lukę Sučicia. Na boisko wszedł Brenden Aaronson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Salzburga, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik ustalił Patson Daka. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Rasmus Nissen.

W 64. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Stefanowi Haudumowi z Rheindorf. W 71. minucie Mërgim Berisha został zmieniony przez Sékou Koïtę, co miało wzmocnić drużynę Salzburga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Zwischenbruggera na Philippa Netzera. W 80. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Stefan Haudum z drużyny Rheindorf i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 64. minucie.

W doliczonej pierwszej minucie starcia arbiter przyznał żółtą kartkę Emirowi Karicowi z zespołu gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Cican Stanković
36′ 82′ Manuel Thurnwald
Rasmus Kristensen Nissen82′
48′ (samob.) 75′ Jan Zwischenbrugger
André Ramalho Silva
David Bumberger
Maximilian Wöber
90′ Emir Karic
Andreas Ulmer
Aljaž Casar
Antoine Joseph Emmanuel Bernède62′
61′ Marco Meilinger
Enock Mwepu
Manfred Fischer
Luka Sučić62′
46′ Emanuel Schreiner
Zlatko Junuzović
64′ 80′ Stefan Haudum
Patson Daka  62′ 82′
47′ 61′ Daniel Maderner
Mërgim Berisha71′
Tino Casali
Carlos Miguel Coronel
82′ Anderson dos Santos Gomes
Bernardo Fernandes da Silva Junior62′
Nosa Iyobosa Edokpolor
Oumar Mickael Solet Bomawoko
75′ Philipp Netzer
Albert Vallci82′
46′ Mario Stefel
Brenden Aaronson62′
61′ Csaba Bukta
Karim-David Adeyemi82′
61′ Chinedu Obasi Ogbuke
Sékou Koïta71′

Sędzia nie ukarał zawodników Salzburga żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał cztery żółte oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.