SC Rheindorf Altach - Austria Wiedeń 2-1 (2-0). Liga austriacka - 29. kolejka Bundesligi

8 maja na CASHPOINT Arena w Altach odbyło się starcie 29. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Rheindorf i Austrii Wiedeń. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rheindorf 2-1.

M. Sarkaria 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 spotkań jedenastka Austrii Wiedeń wygrała 19 razy i zanotowała 13 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rheindorf w 17. minucie spotkania, gdy Stefan Haudum zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Daniel Maderner.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Stephanowi Zwierschitzowi z jedenastki gości.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Rheindorf, strzelając kolejnego gola. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Manfred Fischer. Przy strzeleniu gola pomógł Manuel Thurnwald.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Manuel Thurnwald, zawodnik gospodarzy.

W 65. minucie arbiter przyznał kartkę Ericowi Martlowi z Austrii Wiedeń. W 66. minucie za Andreasa Poulsena wszedł Markus Suttner.

W tej samej minucie w jedenastce Austrii Wiedeń doszło do zmiany. Michael Madl wszedł za Johannesa Handla. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Erika Palmera-Browna z Austrii Wiedeń, a w 71. minucie Manfreda Fischera z drużyny przeciwnej. Kibice Austrii Wiedeń nie mogli już doczekać się wprowadzenia Agima Zekę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Patrick Wimmer. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktowego gola.

Chwilę później trener Rheindorf postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Daniel Nussbaumer, a murawę opuścił Marco Meilinger.

Mimo że drużyna Austrii Wiedeń nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 96 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W doliczonej trzeciej minucie meczu wynik ustalił Manprit Sarkaria. Przy zdobyciu bramki asystował Agim Zeka.

Zespołowi Austrii Wiedeń zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Rheindorf.

Patrick Pentz
44′ 90′ Manuel Thurnwald
Stephan Zwierschitz30′
90′ Samuel Yves Oum Gouet
Patrick Wimmer75′
 41′ 71′ Manfred Fischer
Dominik Fitz85′
 17′ 76′ Stefan Haudum
Eric Martel65′
76′ Marco Meilinger
Manprit Sarkaria  90′
85′ Daniel Maderner
Christoph Monschein
Tino Casali
Mirko Kos
76′ Aljaž Casar
Michael Madl66′
85′ Emanuel Schreiner
Christoph Schösswendter
90′ Alain Wiss
Markus Suttner66′
90′ Csaba Bukta
Alexander Grünwald85′
Danilo Ezequiel Carando
Agim Zeka75′
76′ Daniel Nussbaumer

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Austrii Wiedeń w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.