SC Rheindorf Altach - Admira Wacker Moedling 0-1 (0-0). Liga austriacka - 26. kolejka Bundesligi

W pojedynku 26. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 20 kwietnia, zespół Rheindorf przegrał z Admirą Wacker Moedling 0-1 (0-0). Mecz odbył się na CASHPOINT Arena w Altach.

M. Breunig 63'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Rheindorf zajmowała czwarte, natomiast drużyna Admiry Wacker Moedling - piąte miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań zespół Admiry Wacker Moedling wygrał 11 razy i zanotował sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 12. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Rheindorf postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Daniel Maderner, a murawę opuścił Daniel Nussbaumer. Na drugą połowę drużyna Rheindorf wyszła w zmienionym składzie, za Johannesa Tartarottiego wszedł Marco Meilinger.

W 55. minucie Dominik Starkl został zastąpiony przez Matthiasa Ostrzolka.

Jedyną bramkę meczu dla Admiry Wacker Moedling zdobył Maximilian Breunig w 63. minucie. Przy strzeleniu gola asystował Stephen Auer.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Romanowi Kerschbaumowi z Admiry Wacker Moedling. Była to 74. minuta pojedynku. A trener Admiry Wacker Moedling wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Erwina Hoffera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Maximilian Breunig. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Admiry Wacker Moedling doszło do zmiany. Christian Gartner wszedł za Andrewa Wootena.

Andreas Leitner
77′ Csaba Bukta
Emanuel Aiwu
Berkay Tolga Dabanlı
Sebastian Bauer
Jan Zwischenbrugger
Wilhelm Vorsager
71′ Emir Karic
Stephan Auer
12′ Philipp Netzer
Marcus Maier
Stefan Haudum
Roman Kerschbaum74′
38′ 46′ Johannes Tartarotti
Luca Kronberger
71′ Samuel Yves Oum Gouet
Maximilian Breunig  63′ 78′
46′ Daniel Nussbaumer
Matthias Ostrzolek55′
71′ Manuel Thurnwald
Miloš Spasić
71′ Aljaž Casar
Christian Gartner88′
77′ Mario Stefel
Joseph Ganda
46′ Daniel Maderner
Marco Hausjell
46′ Marco Meilinger
Erwin Hoffer78′

Przewaga jedenastki Rheindorf w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Admiry Wacker Moedling w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.