Rheindorf - LASk 0-1 (0-1). Liga austriacka - 1. kolejka Bundesligi

W starciu 1. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 24 lipca, jedenastka Rheindorf przegrała z LASkiem 0-1 (0-1). Mecz na CASHPOINT Arena w Altach obejrzało 4 800 widzów.

1. kolejka Austria - Bundesliga
2021-07-24 17:00 | Stadion: CASHPOINT Arena | Widzów: 3728 | Arbiter: Chiristian-Petru Ciochirca
SC Rheindorf Altach
Linzer Athletik Sport Klub
0
1
P. Wiesinger 35'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Zespół LASku wygrał aż 12 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut zespół LASku zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Rheindorf była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 21. minucie Husein Balić zastąpił Mamoudou Karamoko.

Jedyną bramkę meczu zdobył Philipp Wiesinger dla drużyny LASku. Bramka padła w tej samej minucie. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Philippowi Netzerowi z Rheindorf. Była to 37. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu LASku.

W 63. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Emanuel Schreiner, Noah Bischof, a na ich miejsce weszli Stefan Haudum, Atdhe Nuhiu. W tej samej minucie w jedenastce Rheindorf doszło do zmiany. Csaba Bukta wszedł za Dominika Reitera.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie LASku doszło do zmiany. Marko Raguž wszedł za Alexandra Schmidta. Trener Rheindorf postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Philippa Netzera i na pole gry wprowadził napastnika Marca Meilingera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 73. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Rheindorf i jedną drużynie przeciwnej.

W 80. minucie Lukas Prokop został zmieniony przez Daniela Nussbaumera, co miało wzmocnić zespół Rheindorf. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Petera Michorla na Hong Hyeon-seoka. W drugiej połowie nie padły gole.

Alexander Schlager
88′ Berkay Tolga Dabanlı
Philipp Wiesinger  35′ 88′
73′ Jan Zwischenbrugger
Petar Filipović
37′ 72′ Philipp Netzer
Dario Maresic
Felix Strauß
Florian Flecker
Manuel Thurnwald
Peter Michorl89′
63′ Stefan Haudum
Lukas Grgic
80′ Lukas Prokop
René Renner
63′ Dominik Reiter
Husein Balić21′
63′ Atdhe Nuhiu
Alexander Schmidt65′
84′ Sandi Križman
Thomas Goiginger
Jakob Odehnal
Thomas Gebauer
Sebastian Aigner
Jan Boller
63′ Noah Bischof
Yannis Letard
63′ Emanuel Schreiner
Enrique Wild
63′ Csaba Bukta
Hyeon-seok Hong89′
72′ Marco Meilinger
Mamoudou Karamoko21′
80′ 88′ Daniel Nussbaumer
Marko Raguž65′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka LASku wykorzystała wszystkie zmiany.