Red Bull Salzburg - Austria Klagenfurt 1-1 (0-0). Liga - 32. kolejka

21 maja na Red Bull Arena (Salzburg) w Siezenheim odbyło się starcie 32. kolejki ADMIRAL Bundesliga pomiędzy drużynami Red Bull Salzburga i Austrii Klagenfurt. Mecz zakończył się remisem 1-1.

21 maja  na Red Bull Arena (Salzburg) w Siezenheim odbyło się starcie  32. kolejki  ADMIRAL Bundesliga pomiędzy drużynami Red Bull Salzburga  i Austrii Klagenfurt. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Red Bull Salzburga wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Nicolas Wimmer z Austrii Klagenfurt. Była to 37. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Red Bull Salzburga wyszła w zmienionym składzie, za Chukwubuike Adamu wszedł Benjamin Šeško.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Austrii Klagenfurt nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 48. minucie bramkę zdobył Turgay Gemicibaşi. W zdobyciu bramki pomógł Markus Pink.

W 63. minucie za Zlatka Junuzovicia wszedł Andreas Ulmer. Niedługo później trener Austrii Klagenfurt postanowił wzmocnić formację obronną i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Floriana Jaritza. Na boisko wszedł Till Schumacher, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W doliczonym czasie gry w zespole Austrii Klagenfurt doszło do zmiany. Thorsten Mahrer wszedł za Christophera Cvetka.

Jedenastka Red Bull Salzburga nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia bramkę wyrównującą zdobył Sekou Koita.

W tej samej minucie kartkę dostał Sekou Koita, piłkarz Red Bull Salzburga. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół Red Bull Salzburga w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Austrii Klagenfurt w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.