Rapid Wiedeń - Wolfsberger Athletik Club 1-2 (0-0). Liga austriacka - 29. kolejka Bundesligi

W pojedynku 29. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 9 maja, drużyna Rapidu przegrała z Wolfsberger 1-2 (0-0). Starcie odbyło się na Allianz Stadion w Wiedniu.

C. Dieng 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 mecze drużyna Rapidu wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz 10 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Wolfsberger: Dominikowi Baumgartnerowi w 24. i Tarikowi Muharemovicowi w 26. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Rapidu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie bramkę zdobył Marcel Ritzmaier.

Po chwili trener Rapidu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Christoph Knasmüllner, a murawę opuścił Taxiarchis Fountas. W 67. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Filipowi Stojkoviciowi, piłkarzowi gospodarzy. W 68. minucie Michael Liendl wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trener Wolfsberger wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daria Vizingera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Dejan Joveljić. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W 69. minucie Kai Stratznig został zmieniony przez Leo Vielguta. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie Rapidu doszło do zmiany. Thorsten Schick wszedł za Kelvina Arasego.

W 76. minucie żółtą kartkę obejrzał Dejan Petrovič z zespołu gospodarzy. Na 13 minut przed zakończeniem starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mateo Barać osłabiając tym samym drużynę Rapidu. Między 79. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rapidu: Dejan Ljubičić, Marcel Ritzmaier, na ich miejsce weszli: Srdan Grahovac, Leo Greiml. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Thorstena Röchera, Matthäusa Tafernera zajęli: Cheikhou Dieng, Adis Jasic.

Trzeba było trochę poczekać, aby Cheikhou Dieng wywołał eksplozję radości wśród kibiców Wolfsberger, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania. Przy zdobyciu bramki pomagał Dario Vizinger.

Minutę później arbiter ukarał żółtą kartką Daria Vizingera, piłkarza Wolfsberger. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Manuel Kuttin
67′ Filip Stojković
Michael Novak
Maximilian Hofmann
Dominik Baumgartner24′
77′ Mateo Barać
Tarik Muharemovic26′
Maximilian Ullmann
Guram Giorbelidze
76′ Dejan Petrovič
Matthäus Taferner87′
75′ Kelvin Arase
Christopher Wernitznig
 57′ 80′ Marcel Ritzmaier
Michael Liendl  68′ (k.)
80′ Dejan Ljubičić
Kai Lukas Stratznig69′
63′ Taxiarchis Fountas
Thorsten Röcher79′
Ercan Kara
Dejan Joveljić69′
Paul Gartler
Alexander Kofler
80′ Leo Greiml
Luka Lochoshvili
80′ Srdan Grahovac
Adis Jasic87′
63′ Christoph Knasmüllner
Lukas Schöfl
75′ Thorsten Schick
Cheikhou Dieng79′  90′
Yusuf Demir
Leo Vielgut69′
Koya Kitagawa
Dario Vizinger69′ 90′

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.