Rapid Wiedeń - Linzer Athletik Sport Klub 3-0 (0-0). Liga austriacka - 32. kolejka Bundesligi

22 maja na Allianz Stadion w Wiedniu odbył się mecz 32. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Rapidu i LASku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rapidu 3-0. Na stadionie zasiadło 3 000 widzów.

32. kolejka Austria - Bundesliga
2021-05-22 17:00 | Stadion: Allianz Stadion | Widzów: 3000 | Arbiter: Sebastian Gishamer
Rapid Wiedeń
Linzer Athletik Sport Klub
3
0
T. Fountas 47'
C. Knasmüllner 73',90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 57 starć zespół Rapidu wygrał 32 razy i zanotował 13 porażek oraz 12 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Taxiarchis Fountas. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Filip Stojković.

W 51. minucie Johannes Eggestein zastąpił Dominika Reitera. A trener Rapidu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christopha Knasmüllnera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż 10 strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Taxiarchis Fountas. Posunięcie trenera było słuszne. Christopha Knasmüllnera zdobył kolejną bramkę w 73. minucie spotkania. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Rapidu doszło do zmiany. Thorsten Schick wszedł za Leo Greimla.

Trener LASku postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Huseina Balicia i na pole gry wprowadził napastnika Adama Grigera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rapidu w 73. minucie spotkania, gdy Christoph Knasmüllner strzelił drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 zdobytych bramek. Przy strzeleniu gola pomagał Maximilian Ullmann.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W piątej minucie doliczonego czasu gry Christoph Knasmüllner ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-0. Asystę zanotował Thorsten Schick.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Alexander Schlager
66′ Leo Greiml
Petar Filipović85′
78′ Mateo Barać
Andrés Alberto Andrade Cedeño
35′ Maximilian Hofmann
Gernot Trauner
Lion Schuster
Mads Emil Møller Madsen
Filip Stojković
Reinhold Ranftl
78′ Dejan Petrovič
Thomas Goiginger
Maximilian Ullmann
Husein Balić6′ 71′
78′ Yusuf Demir
Peter Michorl
Ercan Kara
René Renner26′
 47′ 58′ Taxiarchis Fountas
Johannes Eggestein51′
Paul Gartler
Thomas Gebauer
78′ Mario Sonnleitner
Marvin Potzmann
58′  73′, 90′ Christoph Knasmüllner
Christian Ramsebner85′
78′ Dejan Ljubičić
James Robert Holland
Marcel Ritzmaier
Valentino Müller
66′ Thorsten Schick
Dominik Reiter51′
78′ Koya Kitagawa
Adam Griger71′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Rapidu, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka LASku w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.