Rapid Wiedeń - Austria Wiedeń 1-1 (1-1). Liga austriacka - 17. kolejka Bundesligi

W starciu 17. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 5 grudnia, jedenastka Rapidu zremisowała z Austrią Wiedeń 1-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Allianz Stadion w Wiedniu.

M. Braunöder 1'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 105 pojedynków drużyna Rapidu wygrała 34 razy i zanotowała 33 porażki oraz 38 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Matthias Braunöder.

Niedługo później trener Austrii Wiedeń postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 18. minucie na plac gry wszedł Can Keles, a murawę opuścił Ziad El Sheiwi. Między 21. a 24. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Rapidu oraz dwie drużynie przeciwnej.

Piłkarze Rapidu odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 25. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Ercan Kara. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 29. minucie arbiter ukarał kartką Vesela Demaku, piłkarza Austrii Wiedeń. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Rapidu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Koyę Kitagawę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Marco Grüll. W 74. minucie Vesel Demaku został zmieniony przez Christiana Schoissengeyra.

Między 76. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Rapidu: Christoph Knasmüllner, Filip Stojković, Ercan Kara, na ich miejsce weszli: Kelvin Arase, Thorsten Schick, Oliver Strunz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marca Djuricina, Aleksandara Jukica zajęli: Alexander Grünwald, Noah Ohio. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Austria Wiedeń: Alexandrowi Grünwaldowi w 81. i Noahowi Ohiowi w 88. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Patrick Pentz
81′ Filip Stojković
Eric Martel24′
21′ Emanuel Aiwu
Georg Teigl
21′ Taxiarchis Fountas
Matthias Braunöder  1′
70′ Marco Grüll
Ziad El Sheiwi18′
Robert Ljubičić
Manfred Fischer
76′ Christoph Knasmüllner
Marco Djuricin21′ 80′
 25′ (k.) 81′ Ercan Kara
Christian Junior Schoissengeyr74′
81′ Thorsten Schick
Alexander Grünwald80′ 81′
76′ Kelvin Arase
Can Keles18′
70′ Koya Kitagawa
Noah Ohio80′ 88′
81′ Oliver Strunz
Romeo Vucic

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Austrii Wiedeń pokazał pięć.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.