Linzer Athletik Sport Klub - TSV Hartberg 1-2 (1-2). Liga austriacka - 19. kolejka Bundesligi

27 lutego na Raiffeisen Arena w Pasching odbyło się starcie 19. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami LASku i Hartberg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hartberg 2-1.

S. Horvath 26'

Drużyna LASku bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół LASku wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach spotkania na listę strzelców wpisał się Johannes Eggestein. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 23. minucie Seifedin Chabbi wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Florian Flecker.

Szybko po stracie gola drużyna Hartberg pokazała swoją wyższość. W 26. minucie wynik ustalił Sascha Horvath.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Bakary'emu Nimadze z zespołu gości. Była to 33. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie René Renner został zastąpiony przez Marvina Potzmanna. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację po godzinie gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Rajkowi Repowi i Reinholdowi Ranftlowi.

W 72. minucie boisko opuścili piłkarze Hartberg: Dario Tadić, Jürgen Heil, a na ich miejsce weszli Seifedin Chabbi, Sascha Horvath. Kibice Hartberg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juliusa Ertlthalera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Florian Flecker. Chwilę później trener LASku postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Dominik Reiter, a murawę opuścił Husein Balić.

Christian Klem83′
60′ Reinhold Ranftl
Matija Horvat
Mads Emil Møller Madsen
Florian Flecker72′
58′ René Renner
Sascha Horvath  26′ 72′
Thomas Goiginger
Bakary Nimaga33′
 4′ Johannes Eggestein
Rajko Rep60′ 77′
75′ Husein Balić
Seifedin Chabbi  23′ 72′
Thomas Gebauer
Raphael Lukas Sallinger
58′ Marvin Potzmann
Thomas Rotter83′
Christian Ramsebner
Julius Ertlthaler72′
Erwin Softic
Jürgen Heil72′
75′ Dominik Reiter
Lukas Ried77′
Fredy Alexander Valencia Ramos
Marc Andre Schmerböck
Patrick Plojer
Dario Tadić72′

Przewaga jedenastki LASku w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom LASku, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka Hartberg w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.