Linzer Athletik Sport Klub - Sturm Graz 2-0 (1-0). Liga austriacka - 17. kolejka Bundesligi

14 lutego na Raiffeisen Arena w Pasching odbył się mecz 17. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami LASku i Sturmu Graz. Pojedynek zakończył się zwycięstwem LASku 2-0.

H. Balić 84'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Sturmu Graz zajmowała trzecie, natomiast drużyna LASku - czwarte miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 57 starć zespół Sturmu Graz wygrał 26 razy i zanotował 19 porażek oraz 12 remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy LASku w 45. minucie spotkania, gdy Johannes Eggestein zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Reinhold Ranftl.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny LASku.

W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Niklasowi Geyrhoferowi, piłkarzowi Sturmu Graz. Po chwili trener LASku postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Andrés Andrade, a murawę opuścił Petar Filipović.

W tej samej minucie Thomas Goiginger zastąpił Huseina Balicia. W 71. minucie Marvin Potzmann został zmieniony przez René Rennera, co miało wzmocnić jedenastkę LASku. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivana Ljubica na Andreasa Kuena. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jusufa Gazibegovicia ze Sturmu Graz, a w 81. minucie Petera Michorla z drużyny przeciwnej.

Trener Sturmu Graz wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bekima Balaja. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Kelvin Kwarteng. W tej samej minucie w jedenastce Sturmu Graz doszło do zmiany. Dardan Shabanhaxhaj wszedł za Amadou Dantego.

Drużyna Sturmu Graz ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Husein Balić. Bramka padła po podaniu Johannesa Eggesteina.

W 87. minucie Otar Kiteishvili został zmieniony przez Francisca Mwepu, co miało wzmocnić jedenastkę Sturmu Graz. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreasa Grubera na Patricka Plojera. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Jusuf Gazibegović80′
62′ Petar Filipović
Stefan Hierländer
81′ Peter Michorl
Otar Kiteishvili87′
71′ Marvin Potzmann
Jon Gorenc Stankovič
90′ Andreas Gruber
Ivan Ljubic80′
 45′ Johannes Eggestein
Kevin Friesenbichler
62′ Thomas Goiginger
Kelvin Kwarteng Yeboah81′
Thomas Gebauer
Tobias Schützenauer
Christian Ramsebner
Sandro Ingolitsch
62′ Andrés Alberto Andrade Cedeño
Lukas Jäger
62′  84′ Husein Balić
Andreas Kuen80′
Valentino Müller
Dardan Shabanhaxhaj81′
71′ René Renner
Bekim Balaj81′
90′ Patrick Plojer
Francisco Mwepu87′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom LASku, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.