Linzer Athletik Sport Klub - FC Salzburg 2-5 (1-3). Liga austriacka - 31. kolejka Bundesligi

16 maja na Raiffeisen Arena w Pasching odbyło się spotkanie 31. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami LASku i Salzburga. Mecz zakończył się zwycięstwem Salzburga 5-2.

K. Adeyemi 67',72'

Zespół Salzburga bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 59 starć zespół Salzburga wygrał 28 razy i zanotował 11 porażek oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników LASku w 19. minucie spotkania, gdy Johannes Eggestein zdobył pierwszą bramkę. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Husein Balić.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 20. minucie Enock Mwepu wyrównał wynik meczu.

Natychmiast po stracie gola zespół gości trafił do bramki rywala. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Noah Okafor. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Karim-David Adeyemi.

W 26. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Peterowi Michorlowi z LASku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salzburga w 44. minucie spotkania, gdy Patson Daka zdobył trzecią bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 27 strzelonych goli. Bramka padła po podaniu Nicolasa Seiwalda.

W 60. minucie James Holland zastąpił Lukasa Grgica. W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Antoine'a Bernède'a, zawodnika gości.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 1-4 podwyższył Karim-David Adeyemi. Asystę przy bramce zaliczył André Ramalho.

Na murawie, jak to często zdarzało się LASkowi w tym sezonie, pojawił się Marvin Potzmann, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 68. minucie René Rennera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie w drużynie LASku doszło do zmiany. Dominik Reiter wszedł za Huseina Balicia. W 70. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Rasmusowi Nissenowi, piłkarzowi Salzburga.

W 71. minucie karnego dla LASk nie wykorzystał Johannes Eggestein. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

W 72. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Karim-David Adeyemi z Salzburga. Asystę przy bramce zanotował Patson Daka.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Salzburga doszło do zmiany. Brenden Aaronson wszedł za Enocka Mwepu. Antoine Bernède z Salzburga w 74. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 66. minucie. W 76. minucie boisko opuścili piłkarze LASku: Adam Griger, Mads Møller, a na ich miejsce weszli Johannes Eggestein, Peter Michorl.

A trener Salzburga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Zlatka Junuzovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Noah Okafor.

Niedługo później Dominik Reiter wywołał eksplozję radości wśród kibiców LASku, strzelając kolejnego gola w 84. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Thomas Goiginger.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-5.

André Ramalho Silva
60′ James Robert Holland
Bernardo Fernandes da Silva Junior
Reinhold Ranftl
Antoine Joseph Emmanuel Bernède66′ 74′
26′ 76′ Peter Michorl
Enock Mwepu  20′ 73′
68′ René Renner
Noah Arinzechukwu Okafor  21′ 77′
Thomas Goiginger
Nicolas Seiwald
 19′ 71′ (k.) 76′ Johannes Eggestein
Patson Daka  44′ 84′
68′ Husein Balić
Karim-David Adeyemi  67′, 72′ 84′
Thomas Gebauer
Cican Stanković
68′ Marvin Potzmann
Patrick Farkas77′
Christian Ramsebner
Andreas Ulmer84′
60′ Lukas Grgic
Maximilian Wöber
76′ Mads Emil Møller Madsen
Brenden Russell Aaronson73′
68′  84′ Dominik Reiter
Zlatko Junuzović77′
76′ Adam Griger
Mërgim Berisha84′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom LASku pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.