Linzer Athletik Sport Klub - FC Salzburg 0-1 (0-1). Liga austriacka - 22. kolejka Bundesligi

20 marca na Raiffeisen Arena w Pasching odbyło się spotkanie 22. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami LASku i Salzburga. Mecz zakończył się zwycięstwem Salzburga 1-0.

P. Daka 13'

Było to starcie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą trzecia i pierwsza drużyna Bundesligi.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 57 starć jedenastka Salzburga wygrała 26 razy i zanotowała 11 porażek oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Patson Daka dla zespołu Salzburga. Bramka padła w tej samej minucie. To już dwudzieste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Rasmus Nissen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Salzburga.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartką został ukarany James Holland, zawodnik gospodarzy. W 66. minucie Antoine Bernède został zmieniony przez Bernarda.

Po chwili trener Salzburga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Karim-David Adeyemi, a murawę opuścił Mërgim Berisha. A kibice LASku nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dominika Reitera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Johannes Eggestein. W tej samej minucie Mads Møller został zmieniony przez Petera Michorla, a za Huseina Balicia wszedł na boisko Metehan Altunbaş, co miało wzmocnić drużynę LASku. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brendena Aaronsona na Nicolasa Seiwalda.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku kartkę dostał André Ramalho z Salzburga. W drugiej połowie nie padły gole.

Maximilian Wöber
47′ James Robert Holland
Andreas Ulmer
Reinhold Ranftl
Antoine Joseph Emmanuel Bernède66′
Thomas Goiginger
Enock Mwepu
89′ Husein Balić
Brenden Russell Aaronson90′
74′ Mads Emil Møller Madsen
Zlatko Junuzović
René Renner
Patson Daka  13′
74′ Johannes Eggestein
Albert Vallçi
74′ Peter Michorl
Karim-David Adeyemi74′
74′ Dominik Reiter
Nicolas Seiwald90′
89′ Metehan Altunbaş
Antonín Svoboda

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.