Linzer Athletik-Sport-Klub - FC Flyeralarm Admira Wacker 3-1 (3-0). Liga - 32. kolejka

20 maja na TGW Arena w Pasching odbyło się starcie 32. kolejki ADMIRAL Bundesliga pomiędzy drużynami LASK Linz i Flyeralarmu Admira. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem LASK Linz 3-1.

20 maja  na TGW Arena w Pasching odbyło się starcie  32. kolejki  ADMIRAL Bundesliga pomiędzy drużynami LASK Linz  i Flyeralarmu Admira. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem LASK Linz 3-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna LASK Linz wygrała aż 13 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników LASK Linz w 14. minucie spotkania, gdy Husein Balić zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Rene Renner.

W 19. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Husein Balić z LASK Linz. Asystę zanotował Sascha Horvath.

W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jana Vodhanela z Flyeralarmu Admira, a w 30. minucie Oumara Sako z drużyny przeciwnej.

Thomas Goiginger wywołał eksplozję radości wśród kibiców LASK Linz, zdobywając kolejną bramkę w 33. minucie pojedynku. W tej samej minucie kartkę dostał Lukas Malicsek, piłkarz Flyeralarmu Admira.

W 34. minucie Jan Vodhanel został zmieniony przez Stefana Surdanovica. W 40. minucie arbiter przyznał kartkę Luanowi da Silvie z jedenastki Flyeralarmu Admira. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Flyeralarmu Admira rozpoczął w zmienionym składzie, za Marlona Mustaphę, Sebastiana Bauera weszli Philipp Schmiedl, Vladimir Nikolov. Także drużyna LASK Linz rozpoczęła w zmienionym składzie, za Oumara Sako wszedł Jan Boller.

Zawodnicy Flyeralarmu Admira odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie bramkę pocieszenia zdobył Leonardo Lukacevic. Bramka padła po podaniu Stefana Surdanovica.

Między 65. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy LASK Linz: Husein Balić, Sascha Horvath, Marvin Potzmann, Petar Filipović, na ich miejsce weszli: Andreas Gruber, Alexander Schmidt, Florian Flecker, James Holland. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luana da Silvy, Philippa Schmiedla zajęli: Samuel Major, Dominik Starkl. W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vladimira Nikolova z Flyeralarmu Admira, a w 90. minucie Alexandra Schmidta z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom LASK Linz, a zawodnikom Flyeralarmu Admira przyznał cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.