Liga austriacka - Bundesligi: Sturm Graz - Rapid Wiedeń 0-1 (0-1)

2 czerwca na Merkur Arena odbyło się spotkanie rozgrywek austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Sturmu Graz a Rapidu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rapidu 1-0. Ponieważ w pierwszym meczu zwyciężył zespół Sturmu Graz 2-1, więc to on wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 11 040 widzów.

Austria - Bundesliga
2019-06-02 17:00 | Stadion: Merkur Arena | Widzów: 11040 | Arbiter: R. Schörgenhofer
Sturm Graz
Rapid Wiedeń
0
1
L. Spendlhofer 43' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 105 spotkań drużyna Rapidu wygrała 42 razy i zanotowała 37 porażek oraz 26 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bolego Bolingolego z Rapidu, a w 41. minucie Ivana Ljubica z drużyny przeciwnej.

W 43. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Sturmu Graz Lukas Spendlhofer. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rapidu.

Trener Sturmu Graz postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Emeka Eze, a murawę opuścił Markus Pink. W 59. minucie Andrei Ivan zastąpił Christopha Knasmüllnera.

W 66. minucie w zespole Rapidu doszło do zmiany. Philipp Schobesberger wszedł za Merta Müldüra. Trener Rapidu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andryję Pavlovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Aliou Badji. W drugiej połowie nie padły bramki.

Boli Bolingoli-Mbombo35′
43′ (samob.) Lukas Spendlhofer
Christopher Dibon
Juan Domínguez Lamas
Maximilian Hofmann
Stefan Hierländer
Mert Müldür66′
73′ Jakob Jantscher
Srdan Grahovac
87′ Otar Kiteishvili
Thomas Murg
Markus Lackner
Stefan Schwab
41′ Ivan Ljubic
Aliou Badji73′
54′ Markus Pink
Andrei Virgil Ivan59′
Tobias Schützenauer
Tobias Knoflach
87′ Thomas Schrammel
Leo Greiml
73′ Philipp Huspek
Manuel Thurnwald
Tobias Koch
Christoph Knasmüllner59′
Michael John Lema
Dejan Ljubičić
54′ Emeka Friday Eze
Andrija Pavlović73′
Lukas Grozurek
Philipp Schobesberger66′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.