Liga austriacka - 8. kolejka Bundesligi: TSV Hartberg - Linzer Athletik Sport Klub 1-1 (0-1)

21 listopada na PROfertil ARENA odbył się pojedynek 8. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Hartberg i LASku. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

P. Filipović 22'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół LASku wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie kartkę obejrzał Thomas Rotter z drużyny gospodarzy.

Nagle piłkarze LASku nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie bramkę zdobył Petar Filipović. Przy zdobyciu bramki pomagał Andreas Gruber.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki LASku.

Na drugą połowę zespół Hartberg wyszedł w zmienionym składzie, za Jürgena Heila wszedł Dario Tadić. W 48. minucie sędzia ukarał kartką Gernota Traunera, zawodnika LASku.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Felix Luckeneder. Asystę przy golu zaliczył Sascha Horvath.

W 61. minucie Mads Møller został zmieniony przez Jamesa Hollanda. W następstwie utraty gola trener LASku postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Huseina Balicia i na pole gry wprowadził napastnika Thomasa Goigingera, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 64. minucie kartkę otrzymał James Holland z LASku.

Niedługo później trener Hartberg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Julius Ertlthaler, a murawę opuścił Sascha Horvath. W 83. minucie Lukas Ried został zmieniony przez Manfreda Gollnera, co miało wzmocnić zespół Hartberg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając René Rennera na Andrésa Andradego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Philipp Wiesinger
7′ Thomas Rotter
Petar Filipović  22′
 53′ Felix Luckeneder
Gernot Trauner48′
Christian Klem
Mads Emil Møller Madsen61′
46′ Jürgen Heil
Reinhold Ranftl
83′ Lukas Ried
Andreas Gruber
81′ Sascha Horvath
Thomas Gebauer
83′ Manfred Gollner
Marvin Potzmann
Michael Huber
Andrés Alberto Andrade Cedeño84′
81′ Julius Ertlthaler
Stefan Haudum
Abdoul Yoda
James Robert Holland61′ 64′
Emmanuel Igbonekwu
Thomas Goiginger61′
46′ Dario Tadić
Patrick Plojer

Przewaga jedenastki LASku w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.