Liga austriacka - 8. kolejka Bundesligi: Austria Wiedeń - SKN Sankt Pölten 1-1 (0-1)

W spotkaniu 8. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 22 listopada, zespół Austrii Wiedeń zremisował z Sankt Polten 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Generali Arena w Wiedniu.

A. Muhamedbegovic 39'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Sankt Polten nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 39. minucie Ahmet Muhamedbegovic dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zanotował Dor Hugi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sankt Polten.

Kibice Austrii Wiedeń nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksandara Jukica. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Manprit Sarkaria. Posunięcie trenera było słuszne. Aleksandara Jukica strzelił wyrównującego gola w 84. minucie spotkania. Na drugą połowę zespół Austrii Wiedeń wyszedł w zmienionym składzie, za Patricka Wimmera wszedł Alon Turgeman.

W 68. minucie George Davies zastąpił Michaela Steinwendera. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniela Luxbachera z Sankt Polten, a w 81. minucie Alexandra Grünwalda z drużyny przeciwnej. W 74. minucie Stephan Zwierschitz został zmieniony przez Dominika Fitza, co miało wzmocnić drużynę Austrii Wiedeń. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Luxbachera na Daniela Schütza oraz Alexandra Schmidta na Lukasa Grozurka.

Zawodnicy Austrii Wiedeń w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 84. minucie gola wyrównującego strzelił Aleksandar Jukic.

W 86. minucie czerwoną kartkę obejrzał Alexander Grünwald, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Kofi Schulz
46′ Patrick Wimmer
Daniel Luxbacher69′ 75′
74′ Stephan Zwierschitz
Robert Ljubičić
81′ 86′ Alexander Grünwald
Peter Pokorný
46′ Manprit Sarkaria
George Kweku Davies68′
88′ Bright Osagie Edomwonyi
Alexander Schmidt75′
90′ Benedikt Pichler
Dor Hugi
Ammar Helac
Armin Gremsl
90′ Christoph Schösswendter
Daniel Drescher
88′ Thomas Ebner
Michael Steinwender68′
46′  84′ Aleksandar Jukic
Lukas Grozurek75′
74′ Dominik Fitz
Christoph Messerer
Csaba Mester
Daniel Schütz75′
46′ Alon Turgeman
Nicolas Meister

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom Austrii Wiedeń, a zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Sankt Polten w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.