Liga austriacka - 7. kolejka Bundesligi: Rapid Wiedeń - FC Salzburg 1-1 (0-1)

8 listopada na Allianz Stadion w Wiedniu odbyło się starcie 7. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Rapidu i Salzburga. Mecz zakończył się remisem 1-1.

S. Koïta 29'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Salzburga zajmował pierwsze, natomiast drużyna Rapidu - drugie miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 106 spotkań zespół Salzburga wygrał 47 razy i zanotował 32 porażki oraz 27 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie kartkę dostał Maximilian Hofmann, piłkarz Rapidu.

Nieoczekiwanie to zawodnicy Salzburga otworzyli wynik. W 29. minucie bramkę zdobył Sékou Koïta. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Dominik Szoboszlai.

W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Noaha Okafora z Salzburga, a w drugiej minucie doliczonego czasu Leo Greimla z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Salzburga.

Drugą połowę zespół Rapidu rozpoczął w zmienionym składzie, za Leo Greimla wszedł Mario Sonnleitner. W 51. minucie za Dejana Ljubičicia wszedł Lion Schuster.

Po chwili trener Rapidu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Koyę Kitagawę. Na boisko wszedł Ercan Kara, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 85. minucie wynik ustalił Christoph Knasmüllner. Asystę przy golu zanotował Ercan Kara.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Salzburg: Majeedowi Ashimeru w 88. i Albertowi Vallciemu w 90. minucie. W doliczonej drugiej minucie pojedynku w jedenastce Salzburga doszło do zmiany. Rasmus Nissen wszedł za Alberta Vallciego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Cican Stanković
45′ 46′ Leo Greiml
Albert Vallci90′ 90′
Mateo Barać
André Ramalho Silva
16′ Maximilian Hofmann
Maximilian Wöber
51′ Dejan Ljubičić
Andreas Ulmer
Thorsten Schick
Zlatko Junuzović68′
 85′ Christoph Knasmüllner
Noah Arinzechukwu Okafor34′ 68′
Maximilian Ullmann
Dominik Szoboszlai
Srdan Grahovac
Enock Mwepu
61′ Kelvin Arase
Sékou Koïta  29′ 75′
61′ Koya Kitagawa
Mërgim Berisha
Richard Strebinger
Carlos Miguel Coronel
46′ Mario Sonnleitner
Rasmus Kristensen Nissen90′
Melih İbrahimoğlu
Jérôme Junior Onguéné
51′ Lion Schuster
Oumar Mickael Solet Bomawoko
Deni Alar
Majeed Ashimeru68′ 88′
61′ Yusuf Demir
Masaya Okugawa68′
61′ Ercan Kara
Karim-David Adeyemi75′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.