Liga austriacka - 6. kolejka Bundesligi: SKN Sankt Pölten - SV Ried 4-0 (2-0)

31 października na NV ARENA w St. Pölten odbyło się spotkanie 6. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Sankt Polten i Ried. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sankt Polten 4-0.

N. Meister 63'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Sankt Polten wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Dor Hugi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Michael Blauensteiner.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Sadam Sulley z Ried. Była to 11. minuta meczu.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Sankt Polten, zdobywając kolejną bramkę. W 45. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Alexander Schmidt. Przy strzeleniu gola pomógł George Davies.

Na drugą połowę zespół Sankt Polten wyszedł w zmienionym składzie, za George'a Daviesa wszedł Nicolas Meister. W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Luce Meislowi, zawodnikowi gości.

W 60. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Alexander Schmidt z Sankt Polten. Asystę przy bramce zanotował Robert Ljubičić.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sankt Polten w 63. minucie spotkania, gdy Nicolas Meister strzelił z rzutu karnego czwartego gola. W 66. minucie za Sadama Sulleya wszedł Manuel Kerhe.

Między 68. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Sankt Polten: Daniel Schütz, Robert Ljubičić, Alexander Schmidt, Ahmet Muhamedbegovic, na ich miejsce weszli: Daniel Luxbacher, Christoph Halper, Lukas Grozurek, Daniel Drescher. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stefana Nutza, Daniela Offenbachera zajęli: Marcel Canadi, Murat Şatin. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Petera Pokornego z Sankt Polten, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Thomasa Reifeltshammera z drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Thomas Reifeltshammer90′
81′ Ahmet Muhamedbegovic
Luca Emanuel Meisl59′
Kofi Schulz
Michael Lercher
68′ Daniel Schütz
Stefan Nutz72′
68′ Robert Ljubičić
Seth Paintsil
84′ Peter Pokorný
Marco Grüll
46′ George Kweku Davies
Daniel Offenbacher72′
 45′, 60′ 72′ Alexander Schmidt
Marcel Ziegl
 2′ Dor Hugi
Sadam Sulley11′ 66′
Armin Gremsl
Lukas Gütlbauer
81′ Daniel Drescher
Manuel Haas
Michael Steinwender
Manuel Kerhe66′
72′ Lukas Grozurek
Marcel Canadi72′
68′ Daniel Luxbacher
Murat Şatin72′
68′ Christoph Halper
Valentin Grubeck
46′  63′ (k.) Nicolas Meister
Bernd Gschweidl

Zespół Ried miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy Sankt Polten obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Ried w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.