Liga austriacka - 6. kolejka Bundesligi: Austria Wiedeń - Rapid Wiedeń 1-3 (1-1)

W pojedynku 6. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 1 września, drużyna Austrii Wiedeń przegrała z Rapidem 1-3 (1-1). Mecz na Generala Arena w Wiedniu obejrzało 14 615 widzów.

6. kolejka Austria - Bundesliga
2019-09-01 17:00 | Stadion: Generali Arena | Widzów: 12723 | Arbiter: H. Lechner
A. Badji 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Rapidu otworzyli wynik. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Thomas Murg.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 10. minucie Christoph Monschein wyrównał wynik meczu. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Maudo z jedenastki gospodarzy. Była to 13. minuta meczu. W 40. minucie Maudo został zmieniony przez Dominika Prokopa. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maximiliana Ullmanna z Rapidu, a w 50. minucie Dominika Prokopa z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Rapidu w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Taxiarchis Fountas. W zdobyciu bramki pomógł Koya Kitagawa.

Między 57. a 61. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Rapidu i jedną drużynie przeciwnej. Trener Austrii Wiedeń postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Maximiliana Saksa i na pole gry wprowadził napastnika Alona Turgemana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Stephen Auer z Rapidu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rapidu w 90. minucie spotkania, gdy Aliou Badji zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Christoph Knasmüllner.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Christopher Dibon
13′ 40′ Maudo Lamine Jarjué
Maximilian Ullmann49′
Stephan Zwierschitz
Dalibor Velimirovic
62′ Maximilian Sax
Thomas Murg  7′ 75′
Alexander Grünwald
Philipp Schobesberger
James Alexander Jeggo
Stefan Schwab
75′ Tarkan Serbest
Koya Kitagawa80′
 10′ 57′ Christoph Monschein
Manuel Martic
40′ 50′ Dominik Prokop
Nicholas Wunsch
75′ Bright Osagie Edomwonyi
Kelvin Arase69′
62′ Alon Turgeman
Aliou Badji80′  90′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Rapidu wręczył cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.