Liga austriacka - 6. kolejka 1. ligi: Liebherr Grazer AK - FC Juniors OÖ 2-1 (0-0)

W pojedynku 6. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 30 sierpnia, zespół Grazer AK zwyciężył z Pasching 2-1 (0-0). Mecz na Merkur Arena obejrzało 3 831 widzów.

6. kolejka Austria - 1. liga
2019-08-30 19:10 | Stadion: Merkur Arena | Widzów: 3831 | Arbiter: A. Sadikovski
F. Aigner 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Pasching wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Pasching wyszła w zmienionym składzie, za Oliviera N'Zi wszedł Florian Aigner.

Nagle to piłkarze Grazer AK otworzyli wynik. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Marco Perchtold. Bramka padła po podaniu Dominika Hackingera.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Andresowi Andrademu z jedenastki gości. W 75. minucie za Andy'ego Reyesa wszedł Pierre Nagler. W 81. minucie w drużynie Pasching doszło do zmiany. Andriko Smolinski wszedł za Christophera Cvetka.

Chwilę później trener Grazer AK postanowił wzmocnić formację obronną i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Petera Kozissnika. Na boisko wszedł Dominik Derrant, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na sześć minut przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Marca Gantschniga, zawodnika gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Bramkę na 1-1 w 90. minucie zdobył Florian Aigner. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Nicolas Meister.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Grazer AK doszło do zmiany. Alexander Rother wszedł za Lucasa Barbosę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Grazer AK w 90. minucie spotkania, gdy Alexander Rother strzelił drugiego gola. Po raz kolejny asystę zaliczył Dominik Hackinger.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Tobias Okiki Lawal
84′ Marco Sebastian Gantschnig
Andrés Alberto Andrade Cedeño72′
Lukas Graf
Jan Boller
82′ Peter Kozissnik
Fabian Benko
 65′ Marco Perchtold
Christopher Cvetko81′
Benjamin Rosenberger
Hyeon-seok Hong
Philipp Schellnegger
Andy Josue Reyes Vado75′
90′ José Lucas Santos Barbosa de Lima
Nicolas Meister
Christoph Weissenbacher
Thomas Turner
82′ Dominik Derrant
Kenan Salo
90′  90′ Alexander Rother
Pierre Nagler75′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Pasching w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.