Liga austriacka - 6. kolejka 1. ligi: FC Liefering - Austria Wiedeń II 2-1 (1-0)

30 sierpnia na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie odbyło się starcie 6. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Liefering i Austrii Wiedeń II. Mecz zakończył się zwycięstwem Liefering 2-1. Spotkanie obejrzało 413 widzów.

A. Jukic 78'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Liefering wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie kartkę dostał Amar Dedić, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Liefering w 18. minucie spotkania, gdy Luis Phelipe strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Karim Adeyemi.

Między 26. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Austrii Wiedeń II i jedną drużynie przeciwnej. W 44. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Liefering.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania wynik na 2-0 podwyższył Kim Jung-Min. Asystę zaliczył Luis Phelipe.

W 57. minucie Luis Phelipe został zastąpiony przez Ogulcana Bekara. W 60. minucie Patrick Wimmer został zmieniony przez Armanda Smrckę, a za Anoura El Moukhantira wszedł na boisko Stefan Feiertag, co miało wzmocnić jedenastkę Austrii Wiedeń II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kim Jung-Mina na Tobiasa Anselma. W 76. minucie kartkę dostał Nicolas Seiwald z drużyny gospodarzy.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Aleksandar Jukic.

W 81. minucie Benedikt Pichler został zmieniony przez Stefana Radulovica, co miało wzmocnić zespół Austrii Wiedeń II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karima Adeyemiego na Mauritsa Kjaergaarda. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie meczu, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Liefering: Kilianowi Ludewigowi i Danielowi Antoschowi. Jedenastce Austrii Wiedeń II zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Liefering.

Adeyemi
90′ Daniel Antosch
Mirko Kos
90′ Kilian Ludewig
Stefan Jonovic36′
13′ Amar Dedić
Pascal Macher
Alois Dominik Oroz
Leo Maros
 18′ 57′ Luis Phelipe de Souza Figueiredo
Lukas Prokop
26′ Mohamed Camara
Anouar El Moukhantir69′
 46′ 66′ Jung-Min Kim
Niels Hahn
Alexander Prass
Aleksandar Jukic  78′
76′ Nicolas Seiwald
Manprit Sarkaria 44′ (k.)
David Affengruber
Patrick Wimmer34′ 60′
86′ Karim-David Adeyemi
Benedikt Pichler81′
Kilian Schröcker
Dominik Krischke
Sebastian Aigner
Stefan Radulovic81′
86′ Maurits Kjærgaard
Armand Smrcka60′
Peter Pokorný
Mateo Tadić
66′ Tobias Anselm
Luca Edelhofer
57′ Ogulcan Bekar
Stefan Feiertag69′
Rene Hellermann
Lucas Nicolás Ribeiro Nelson

Arbiter wręczył pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Austrii Wiedeń II przyznał dwie.