Liga austriacka - 6. kolejka 1. ligi: FC Blau-Weiß Linz - FC Wacker Innsbruck 1-0 (0-0)

W spotkaniu 6. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 30 sierpnia, zespół Blau-Weiss Linz zwyciężył z Wacker Innsbruck 1-0 (0-0). Mecz na Linzer Stadion obejrzało 1 343 widzów.

F. Schubert 63'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań jedenastka Blau-Weiss Linz wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż 12 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Turgaya Gemicibaşiego z Blau-Weiss Linz, a w 30. minucie Atsushiego Zaizena z drużyny przeciwnej.

W 56. minucie Elvin Ibrisimovic został zastąpiony przez Ertugrula Yildirima. W 57. minucie w drużynie Blau-Weiss Linz doszło do zmiany. Oliver Filip wszedł za Aleksandara Kostica.

Jedyną bramkę meczu dla Blau-Weiss Linz zdobył Fabian Schubert w 63. minucie. Asystę przy bramce zaliczył Philipp Pomer.

W 64. minucie arbiter ukarał kartką Philippa Pomera, zawodnika Blau-Weiss Linz. W następstwie utraty bramki trener Wacker Innsbruck postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Atsushiego Zaizena i na pole gry wprowadził napastnika Sundaya Faleyego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 67. minucie Fabian Schubert został zmieniony przez Stefana Surdanovica, a za Thomasa Fröschla wszedł na boisko Simon Gasperlmair, co miało wzmocnić jedenastkę Blau-Weiss Linz. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Abdoula Conte'a na Stefana Meusburgera.

Między 70. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Thomas Kofler
64′ Philipp Pomer
Abdoul Karim Conté81′
26′ Turgay Philipp Gemicibaşi
Raphael Gallé
57′ Aleksandar Kostić
Atsushi Zaizen30′ 64′
Lukas Tursch
Alexander Gründler
 63′ 67′ Fabian Schubert
Elvin Ibrisimovic56′
70′ 78′ Thomas Fröschl
Markus Wallner
Nicolas Schmid
Alexander Eckmayr
Gerhard Mena Dombaxi
Sefik Abali
57′ Oliver Filip
Felix Köchl
78′ 87′ Simon Gasperlmair
Stefan Meusburger81′
Nicola Jelisic
Clemens Hubmann
Sekou Sylla
Sunday Adeyemi Faleye64′
67′ Stefano Surdanovic
Ertugrul Yildirim56′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Wacker Innsbruck otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.