Liga austriacka - 5. kolejka Bundesligi: Wolfsberger Athletik Club - Rapid Wiedeń 3-4 (0-2)

W starciu 5. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 25 października, jedenastka Wolfsberger przegrała z Rapidem 3-4 (0-2). Mecz odbył się na Lavanttal Arena.

E. Kara 76',90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków drużyna Rapidu wygrała 10 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Rapidu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 25. minucie bramkę zdobył Thorsten Schick. Asystę przy golu zaliczył Koya Kitagawa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rapidu w 35. minucie spotkania, gdy Koya Kitagawa zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Filip Stojković.

W 39. minucie arbiter pokazał kartkę Maximilianowi Hofmannowi z Rapidu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Dominik Baumgartner. Sytuację bramkową stworzył Michael Liendl.

W 52. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dominik Baumgartner z Wolfsberger. Bramka padła po podaniu Michaela Liendla.

W 56. minucie za Leo Greimla wszedł Mateo Barać. W 58. minucie boisko opuścili zawodnicy Wolfsberger: Christopher Wernitznig, Dejan Joveljić, a na ich miejsce weszli Eliel Peretz, Marc Schmerböck. W 62. minucie sędzia pokazał kartkę Michaelowi Liendlowi, piłkarzowi gospodarzy.

Chwilę później trener Wolfsberger postanowił wzmocnić formację obronną i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Maria Pavelicia. Na boisko wszedł Jonathan Scherzer, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Wolfsberger przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie Cheikhou Dieng dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zaliczył Luka Lochoshvili.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Rapidu doszło do zmiany. Kelvin Arase wszedł za Thorstena Schicka. W 76. minucie w zespole Rapidu doszło do zmiany. Deni Alar wszedł za Koyę Kitagawę.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił Ercan Kara. Asystę przy bramce zanotował Marcel Ritzmaier.

W 77. minucie Marcel Ritzmaier został zmieniony przez Christopha Knasmüllnera, co miało wzmocnić drużynę Rapidu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cheikhou Dienga na Amara Hodzica w 89. minucie oraz Matthäusa Tafernera na Kaiego Stratzniga w tej samej minucie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Wolfsberger: Mariowi Leitgebowi w 84. minucie i Dominikowi Baumgartnerowi w drugiej minucie doliczonego czasu starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rapidu w 90. minucie spotkania, gdy Ercan Kara strzelił z karnego czwartego gola. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-4.

Filip Stojković
 47′, 52′ 90′ Dominik Baumgartner
Leo Greiml56′
Luka Lochoshvili
Maximilian Hofmann39′
63′ Mario Pavelić
Srdan Grahovac
89′ Matthäus Taferner
Thorsten Schick  25′ 71′
84′ Mario Leitgeb
Dejan Ljubičić
62′ Michael Liendl
Maximilian Ullmann
58′ Eliel Peretz
Marcel Ritzmaier77′
 67′ 89′ Cheikhou Dieng
Koya Kitagawa  35′ 76′
58′ Marc Andre Schmerböck
Ercan Kara  76′, 90′ (k.)
Marko Soldo
Paul Gartler
Nemanja Rnić
Mateo Barać56′
63′ Jonathan Scherzer
Melih İbrahimoğlu
89′ Kai Lukas Stratznig
Christoph Knasmüllner77′
58′ Christopher Wernitznig
Dejan Petrovič
89′ Amar Hodzic
Deni Alar76′
58′ Dejan Joveljić
Kelvin Arase71′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Rapidu w drugiej połowie dokonała czterech zmian.