Liga austriacka - 5. kolejka Bundesligi: Linzer Athletik Sport Klub - SKN Sankt Pölten 4-0 (1-0)

25 października na Linzer Stadion w Linzu odbył się mecz 5. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami LASku i Sankt Polten. Starcie zakończyło się zwycięstwem LASku 4-0.

T. Goiginger 87'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna LASku wygrała aż siedem razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Drużyna Sankt Polten od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy LASku w 34. minucie spotkania, gdy Andreas Gruber strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Peter Michorl.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu LASku.

Drugą połowę jedenastka Sankt Polten rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ahmeta Muhamedbegovica wszedł Daniel Schütz.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania wynik na 2-0 podwyższył Reinhold Ranftl. Bramka padła po podaniu Johannesa Eggesteina.

Niedługo później Lukas Grgic wywołał eksplozję radości wśród kibiców LASku, strzelając kolejnego gola w 56. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zanotował Andreas Gruber.

W 57. minucie Marko Raguž zastąpił Huseina Balicia. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Sankt Polten: Peterowi Pokornemu w 58. i Nicolasowi Meisterowi w 74. minucie. Między 66. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze LASku: Petar Filipović, Andreas Gruber, Lukas Grgic, na ich miejsce weszli: Yevgen Cheberko, Thomas Goiginger, Mads Møller. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dora Hugiego, Lukasa Grozurka zajęli: Nicolas Meister, Marcel Tanzmayr.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie wynik ustalił Thomas Goiginger. Przy strzeleniu gola pomagał Andrés Andrade.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Michael Steinwender
66′ Petar Filipović
Ahmet Muhamedbegovic46′
Gernot Trauner
Manuel Maranda
 56′ 78′ Lukas Grgic
Michael Blauensteiner
 46′ Reinhold Ranftl
Peter Pokorný59′
Andrés Alberto Andrade Cedeño
Robert Ljubičić
Peter Michorl
Kofi Schulz
 34′ 66′ Andreas Gruber
George Kweku Davies
57′ Marko Raguž
Lukas Grozurek66′
Johannes Eggestein
Dor Hugi66′
Thomas Gebauer
Armin Gremsl
66′ Yevgen Cheberko
Daniel Drescher
57′ Husein Balić
Martin Majnovics
78′ Mads Emil Møller Madsen
Daniel Luxbacher
66′  87′ Thomas Goiginger
Daniel Schütz46′
Mamoudou Karamoko
Nicolas Meister66′ 74′
Patrick Plojer
Marcel Tanzmayr66′

Zespół LASku był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał zawodników LASku żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Sankt Polten w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.