Liga austriacka - 5. kolejka 1. ligi: Floridsdorfer AC - FC Liefering 0-0

W spotkaniu 5. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 23 sierpnia, drużyna Floridsdorfer zremisowała z Liefering 0-0. Mecz na Job Consulting Arena w Wiedniu obejrzało 658 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Martina Pajaczkowskiego występującego we Floridsdorfer.

5. kolejka Austria - 1. liga
2019-08-23 19:10 | Stadion: Job Consulting Arena | Widzów: 658 | Arbiter: T. Fröhlacher
Floridsdorfer AC
FC Liefering
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka Liefering wygrała aż 12 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 11. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Liefering i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Liefering wyszła w zmienionym składzie, za Mauritsa Kjaergaarda wszedł Luis Phelipe. W 55. minucie arbiter ukarał kartką Karima Adeyemiego, zawodnika gości.

W 70. minucie za Albina Gashiego wszedł Martin Pajaczkowski. W tej samej minucie trener Liefering postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Renego Hellermanna. Na boisko wszedł Ogulcan Bekar, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 73. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Floridsdorfer postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Tolgę Günesa i na pole gry wprowadził napastnika Andreja Todoroskiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 88. minucie w zespole Floridsdorfer doszło do zmiany. Florian Hainka wszedł za Eliasa Felbera. W doliczonej trzeciej minucie starcia kartkę otrzymał Mohamed Camara z Liefering.

Amar Dedić
22′ Christian Bubalović
Kilian Ludewig
73′ Bernhard Fila
Alois Dominik Oroz11′
Tin Plavotić
Mohamed Camara90′
76′ Tolga Günes
Maurits Kjærgaard46′
70′ Albin Gashi
Nicolas Seiwald
Marco Sahanek
Nikola Stosic39′
88′ Elias Felber
Rene Hellermann70′
Osarenren Okungbowa
Karim-David Adeyemi55′
75′ Burak Yilmaz
Sebastian Aigner
88′ Florian Hainka
Luis Phelipe de Souza Figueiredo46′
70′ Martin Pajaczkowski
Jung-Min Kim
76′ Andrej Todoroski
Alexander Prass
Ali Sahintürk
Ogulcan Bekar70′ 75′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Liefering w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.