Liga austriacka - 5. kolejka 1. ligi: FC Juniors OÖ - SC Austria Lustenau 8-5 (2-2)

W pojedynku 5. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 23 sierpnia, zespół Pasching zwyciężył z Lustenau 8-5 (2-2). Mecz na Raiffeisen Arena obejrzało 235 widzów.

C. Freitag 78'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Pasching wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Lustenau nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył Pius Grabher. Przy strzeleniu gola pomógł Ronivaldo Bernardo.

W 26. minucie arbiter wyrzucił z boiska Sebastiana Feyrera z Lustenau. W 29. minucie żółtą kartkę dostał Kevin Kunz, zawodnik gości.

Piłkarze gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył Nicolas Meister. Asystę przy golu zanotował Nemanja Celic.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lustenau w 30. minucie spotkania, gdy Matthias Morys zdobył drugą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pius Grabher.

W 33. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Marcowi Krainzowi z zespołu gości.

W 44. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Nicolas Meister z Pasching. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Drugą połowę drużyna Pasching rozpoczęła w zmienionym składzie, za Oliviera N'Zi wszedł Florian Aigner.

Niedługo później Florian Aigner wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pasching, zdobywając kolejną bramkę w 52. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Nicolasa Meistera.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 4-2 strzelił ponownie w 55. minucie Florian Aigner. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jan Boller.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pasching w 57. minucie spotkania, gdy Nicolas Meister zdobył piątą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Hong Hyeon-seok.

W 66. minucie żółtą kartkę dostał Nicolas Meister z Pasching.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pasching w 69. minucie spotkania, gdy Andy Reyes strzelił szóstego gola. Bramka padła po podaniu Nicolasa Meistera.

W 70. minucie Matthias Morys został zastąpiony przez Alexandra Ranachera. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Pasching doszło do zmiany. Andriko Smolinski wszedł za Isshaku Kondę. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Christopha Freitaga, piłkarza Lustenau.

Zawodnicy Lustenau szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Ronivaldo Bernardo. W 78. minucie gola dla piłkarzy gości strzelił Christoph Freitag. Asystę przy bramce zaliczył Thomas Mayer.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia w drużynie Pasching doszło do zmiany. Daniel Jelisic wszedł za Andy'ego Reyesa.

W 83. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ronivaldo Bernardo z Lustenau. Po raz kolejny asystę zaliczył Thomas Mayer.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Pasching, zdobywając kolejną bramkę. W 84. minucie Nicolas Meister po raz czwarty pokonał bramkarza zmieniając wynik na 7-5. Przy strzeleniu gola pomagał Florian Aigner.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę otrzymał Nemanja Celic z zespołu gospodarzy. W 88. minucie w drużynie Lustenau doszło do zmiany. Patrik Eler wszedł za Christopha Freitaga.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W samej końcówce spotkania wynik ustalił Andres Andrade. Bramka padła po podaniu Nicolasa Meistera.

W 90. minucie w zespole Lustenau doszło do zmiany. Amoy Brown wszedł za Ronivalda Bernardę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Thomasowi Mayerowi, zawodnikowi gości. Nemanja Celic z Pasching minutę później dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 87. minucie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 8-5.

Kevin Kunz29′
 89′ Andrés Alberto Andrade Cedeño
Sebastian Feyrer26′
Jan Boller
Michael Lageder
David Bumberger
Christian Schilling
87′ 90′ Nemanja Celic
Dominik Štumberger
46′ Yao Olivier Juslin N'Zi
Marco Krainz33′
71′ Isshaku Konda
Christoph Freitag  78′ 74′ 88′
Fabian Benko
Pius Grabher  14′
Hyeon-seok Hong
Ronivaldo Bernardo Sales  76′, 83′ 90′
 69′ 82′ Andy Josue Reyes Vado
Thomas Mayer90′
 29′, 44′ (k.), 57′, 84′ 66′ Nicolas Meister
Matthias Morys  30′ 70′
Thomas Turner
Marcel Štumberger
71′ Andriko Smolinski
Mirco Basic
46′  52′, 55′ Florian Aigner
Hüdaverdi Mutlu
82′ Daniel Jelisic