Liga austriacka - 4. kolejka Bundesligi: Wolfsberger Athletik Club - SV Mattersburg 5-0 (2-0)

17 sierpnia na Lavanttal Arena odbyło się spotkanie 4. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Wolfsberger i Mattersburg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Wolfsberger 5-0. Na stadionie zasiadło 3 389 widzów.

4. kolejka Austria - Bundesliga
2019-08-17 17:00 | Stadion: Lavanttal Arena | Widzów: 3102 | Arbiter: C. Ciochirca
Wolfsberger Athletik Club
SV Mattersburg
5
0
M. Leitgeb 2'
S. Weissman 41',48',62',76'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć jedenastka Wolfsberger wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wolfsberger w drugiej minucie spotkania, gdy Mario Leitgeb zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Michael Liendl.

Jedenastka Mattersburg ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Shon Weissman. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystował Michael Liendl.

Jedyną kartkę w meczu arbiter wręczył Patrickowi Salomonowi z jedenastki gości. Była to 43. minuta starcia.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Gola na 3-0 strzelił po raz drugi w 48. minucie Shon Weissman. Przy strzeleniu gola pomagał Anderson Niangbo.

W 60. minucie Stephan Schimandl został zmieniony przez Juliusa Ertlthalera.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Po godzinie gry Shon Weissman hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 4-0.

W 63. minucie Anderson Niangbo został zmieniony przez Marca Schmerböcka, a za Romana Schmida wszedł na boisko Christopher Wernitznig, co miało wzmocnić drużynę Wolfsberger. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patricka Bürgera na Marka Kvasinę.

Niedługo później Shon Weissman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Wolfsberger, zdobywając kolejną bramkę w 76. minucie meczu. Asystę przy golu zaliczył Michael Novak.

W 81. minucie Shon Weissman został zmieniony przez Stefana Göllesa, co miało wzmocnić jedenastkę Wolfsberger. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabiana Miesenböcka na Lukasa Ratha. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-0.

Andreas Gruber
63′ Dogbole Franck Anderson Niangbo
Christoph Halper
 2′ Mario Leitgeb
Alois Höller
Michael Liendl
Fabian Miesenböck82′
Marcel Ritzmaier
Patrick Salomon43′
70′ Romano Schmid
Stephan Schimandl60′
 41′, 48′, 62′, 76′ 81′ Shon Zalman Weissman
Patrick Bürger65′
Manuel Kuttin
Tino Casali
Manfred Gollner
Michael Lercher
81′ Stefan Gölles
Nedeljko Malic
Sven Sprangler
Lukas Rath82′
70′ Christopher Wernitznig
Julius Ertlthaler60′
63′ Marc Andre Schmerböck
Andreas Kuen
Alexander Schmidt
Marko Kvasina65′

Drużyna Wolfsberger zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Mattersburg pokazał jedną żółtą.