Liga austriacka - 4. kolejka Bundesligi: SKN Sankt Pölten - FC Salzburg 0-6 (0-2)

17 sierpnia na NV ARENA w St. Pölten odbył się mecz 4. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Sankt Polten i Salzburga. Starcie zakończyło się zwycięstwem Salzburga 6-0. Na stadionie zasiadło 4 000 widzów.

S. Koïta 69'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Salzburga wygrał aż 14 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 26. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salzburga w 30. minucie spotkania, gdy Erling Håland zdobył pierwszą bramkę. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Hwang Hee-Chan.

Zespół Sankt Polten ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 38. minucie celnym strzałem popisał się Hwang Hee-Chan. Asystę zanotował Dominik Szoboszlai.

W 39. minucie za Luana wszedł René Gartler.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu żółtą kartkę dostał Martin Rasner z zespołu gospodarzy.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 50. minucie Erling Håland ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-3. Bramka padła po podaniu Zlatka Junuzovicia.

Prawie natychmiast Takumi Minamino wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salzburga, zdobywając kolejną bramkę w 53. minucie spotkania. Asystę przy golu zanotował Erling Håland.

W 54. minucie w drużynie Sankt Polten doszło do zmiany. Daniel Schütz wszedł za Martina Rasnera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salzburga w 55. minucie spotkania, gdy Andreas Ulmer zdobył piątą bramkę. Przy strzeleniu gola ponownie pomagał Dominik Szoboszlai.

W 57. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Daniel Schütz osłabiając tym samym zespół Sankt Polten. W 59. minucie żółtą kartką został ukarany René Gartler, piłkarz Sankt Polten.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salzburga w 69. minucie spotkania, gdy Sekou Koita strzelił szóstego gola. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Hwang Hee-Chan.

W 71. minucie Manuel Haas został zmieniony przez George'a Daviesa, co miało wzmocnić drużynę Sankt Polten. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antoine'a Bernede'a na Alberta Vallciego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-6.

Cican Stanković
71′ Manuel Haas
Rasmus Kristensen Nissen
26′ Sandro Ingolitsch
Jérôme Junior Onguéné
39′ Luan Leite da Silva
Hee-Chan Hwang  38′
47′ 54′ Martin Rasner
Patrick Farkas
71′ George Kweku Davies
Albert Vallci78′
Dominik Hofbauer
Majeed Ashimeru67′
54′ 57′ Daniel Schütz
Enock Mwepu
39′ 59′ René Gartler
Patson Daka
Issiaka Ouédraogo
Sékou Koïta62′  69′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Sankt Polten, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.