Liga austriacka - 4. kolejka Bundesligi: Rapid Wiedeń - Linzer Athletik Sport Klub 3-0 (2-0)

4 października na Allianz Stadion w Wiedniu odbyło się spotkanie 4. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Rapidu i LASku. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rapidu 3-0.

E. Kara 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 54 mecze zespół Rapidu wygrał 30 razy i zanotował 13 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Thomas Murg. Asystę zaliczył Taxiarchis Fountas.

Niedługo później Taxiarchis Fountas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rapidu, zdobywając kolejną bramkę w 22. minucie pojedynku. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Maximilian Hofmann.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom LASk: Jamesowi Hollandowi w 37. minucie i Philippowi Wiesingerowi w trzeciej minucie doliczonego czasu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół LASku wyszedł w zmienionym składzie, za Philippa Wiesingera wszedł Andrés Andrade. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andreasa Grubera, zawodnika LASku.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Christian Ramsebner osłabiając tym samym drużynę gości. W 71. minucie Kelvin Arase zastąpił Thorstena Schicka. Między 72. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rapidu: Thomas Murg, Taxiarchis Fountas, na ich miejsce weszli: Yusuf Demir, Koya Kitagawa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andreasa Grubera, Petara Filipovicia zajęli: Patrick Plojer, Stefan Haudum.

Między 80. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Rapidu i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rapidu w 90. minucie spotkania, gdy Ercan Kara strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Yusufa Demira.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Philipp Wiesinger45′ 46′
71′ Kelvin Arase
René Renner
 7′ 77′ Thomas Murg
Andreas Gruber63′ 72′
 90′ 83′ Ercan Kara
Marko Raguž
 22′ 81′ Taxiarchis Fountas
Stefan Haudum81′
71′ 88′ Thorsten Schick
Dominik Reiter
77′ Yusuf Demir
Patrick Plojer72′
81′ Koya Kitagawa
Thomas Sabitzer

Zawodnicy gości dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.