Liga austriacka - 4. kolejka Bundesligi: FC Salzburg - TSV Hartberg 7-1 (2-0)

W pojedynku 4. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 4 października, drużyna Salzburga wysoko wygrała z Hartberg 7-1 (2-0). Mecz odbył się na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie.

S. Rakowitz 84'

Zespół Salzburga bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Salzburga wygrał aż pięć razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Salzburga otworzyli wynik. W 15. minucie bramkę zdobył Jérôme Onguéné. Przy zdobyciu bramki pomagał Dominik Szoboszlai.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Manfred Gollner z Hartberg. Była to 21. minuta starcia.

Drużyna Hartberg ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie pokonał bramkarza Albert Vallci. Ponownie do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dominik Szoboszlai.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Hartberg wyszła w zmienionym składzie, za Lukasa Rieda, Jürgena Heila weszli Rajko Rep, Julius Ertlthaler.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie wynik na 3-0 podwyższył Sékou Koïta. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Patson Daka.

W 58. minucie za Dominika Szoboszlaiego wszedł Zlatko Junuzović. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole Hartberg doszło do zmiany. Stefan Rakowitz wszedł za Daria Tadicia. Po chwili trener Salzburga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Andreasa Ulmera. Na boisko wszedł Patrick Farkas, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W tej samej minucie w jedenastce Salzburga doszło do zmiany. Rasmus Nissen wszedł za Alberta Vallciego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salzburga w 70. minucie spotkania, gdy Patson Daka zdobył czwartą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Noaha Okafora.

W 75. minucie Samson Tijani został zmieniony przez Abdoula Yodę, co miało wzmocnić drużynę Hartberg. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Enocka Mwepu na Majeeda Ashimeru.

W 79. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Patson Daka z Salzburga. Przy strzeleniu gola asystował Majeed Ashimeru.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Stefan Rakowitz. Bramka padła po podaniu Rajka Repa.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Hartberg doszło do zmiany. Stefan Gölles wszedł za Christiana Klema.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salzburga w 88. minucie spotkania, gdy Noah Okafor zdobył z rzutu karnego szóstą bramkę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie starcia Sékou Koïta ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 7-1. Po raz kolejny sytuację bramkową stworzył Majeed Ashimeru.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7-1.

René Swete
 26′ 70′ Albert Vallci
Thomas Rotter
 15′ Jérôme Junior Onguéné
Manfred Gollner21′
Maximilian Wöber
Felix Luckeneder
70′ Andreas Ulmer
Jürgen Heil46′
Mohamed Camara
Andreas Lienhart
 88′ (k.) Noah Arinzechukwu Okafor
Christian Klem86′
58′ Dominik Szoboszlai
Samson Okikiola Tijani75′
78′ Enock Mwepu
Tobias Kainz
 47′, 90′ Sékou Koïta
Dario Tadić62′
 70′, 79′ Patson Daka
Lukas Ried46′
Carlos Miguel Coronel
Raphael Lukas Sallinger
70′ Patrick Farkas
Stefan Gölles86′
70′ Rasmus Kristensen Nissen
Michael Huber
Oumar Mickael Solet Bomawoko
Julius Ertlthaler46′
78′ Majeed Ashimeru
Stefan Rakowitz62′  84′
58′ Zlatko Junuzović
Abdoul Yoda75′
Masaya Okugawa
Rajko Rep46′

Jedenastka Salzburga była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Salzburga żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna Salzburga w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.