Liga austriacka - 4. kolejka 1. ligi: SK Vorwärts Steyr - Floridsdorfer AC 1-0 (1-0)

16 sierpnia na EK Kammerhofer Arena odbyło się spotkanie 4. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Vorwärts Steyr i Floridsdorfer. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Vorwärts Steyr 1-0. Starcie obejrzało 1 270 widzów.

4. kolejka Austria - 1. liga
2019-08-16 19:10 | Stadion: EK Kammerhofer Arena | Widzów: 1270 | Arbiter: G. Gmeiner
SK Vorwärts Steyr
Floridsdorfer AC
1
0
Alberto Prada 38'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Vorwärts Steyr wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut drużyna Floridsdorfer zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Vorwärts Steyr była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Okanowi Yilmazowi z Vorwärts Steyr. Była to 34. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vorwärts Steyr w 38. minucie spotkania, gdy Alberto Prada strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Thomas Himmelfreundpointner.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vorwärts Steyr.

W 58. minucie za Pascala Fischera wszedł Elias Felber. W 63. minucie kartkę otrzymał Christian Bubalović z jedenastki gości.

Chwilę później trener Vorwärts Steyr postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Kevina Brandstättera. Na boisko wszedł Dominik Kirschner, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dominika Kirschnera z Vorwärts Steyr, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Buraka Yilmaza z drużyny przeciwnej. Między 69. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Vorwärts Steyr: Okan Yilmaz, Bojan Mustecic, na ich miejsce weszli: Christopher Bibaku, Dragan Marceta. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Osarenrena Okungbowy, Mirnesa Becirovica zajęli: Albin Gashi, Adolphe Belem.

Bernhard Fila
 38′ Alberto Prada Vega
Tin Plavotić
Nicolas Wimmer
Pascal Fischer58′
65′ Kevin Brandstätter
Burak Yilmaz90′
Thomas Himmelfreundpointner
Tolga Günes
86′ Bojan Mustecic
Osarenren Okungbowa69′
Josip Martinović
Marco Sahanek
34′ 80′ Okan Yilmaz
Philipp Prosenik
Bernhard Staudinger
Jakub Křepelka
86′ Dragan Marceta
Manuel Holzmann
Nicolai Bösch
Adolphe Belem82′
Pascal Hofstätter
Elias Felber58′
65′ 68′ Dominik Kirschner
Albin Gashi69′
Alin Roman
Felix Höpler
80′ Christopher Bibaku
Andrej Todoroski

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

23 sierpnia jedenastka Floridsdorfer rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FC Liefering. Tego samego dnia SV Horn będzie gościć jedenastkę Vorwärts Steyr.